1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Неврожай на Закарпатті і пил війни: що буде з цінами на один актуальних продуктів на ринках держави?

5125
Суспільство Новини Перечина

На ринках дорожчає один з актуальних продуктів.

Неврожай на Закарпатті і пил війни: що буде з цінами на один актуальних продуктів на ринках держави?

З початку війни в Україні, спричиненої російським агресором, спостерігається украй напружена ситуація у продовольчій сфері. Упродовж останніх років істотно зросли у вартості ряд овочів, фруктів, молочних виробів, хліб в магазинах та супермаркетах. Обтяжені військовою ситуацією в країні, люди економлять на всьому й відмовляються від багатьох, раніше звичних продуктів. Наразі ж вони стали надто затратними, а подеколи й дефіцитними. Зокрема, вкрай дефіцитними наразі є ряд овочів - картопля, огірки і томати.

Вартість овочів б'є масштабні рекорди. Зокрема, огірки і томати, зросли цього року найбільше в ціні за останні сім років. А от картопля за рік зросла на майже 150 відсотків. Наразі її вартість у магазинах й на ринку - від 20-25 гривень за кілограм . У супермаркетах цінники врази вищі. Тут уже зараз картопля коштує від 50-60 гривень 

Низьких цін на цей овоч не буде найближчим часом, відзначають експерти, тож людям радять зробити запаси до чергового подорожчання. Стрибок цін буде ще раз відчутним цьогоріч у лютому. Прогнозується, що кілограм овоча в магазинах та на базарах тоді зросте до 30 гривень. Однак, ціни можуть зрости й раніше терміну - до кінця осені. Це, звісно, залежатиме від обсягів постачання овочів, умов їх зберігання та логістики, відзначають експерти.

Читайте також: Собачий холод і справжня зима у горах: закарпатці роблять запаси найдорожчим ресурсом у період війни

Масштабна спека "висушила" майбутній стратегічний врожай в Україні

Цьогоріч на вартість картоплі вплинули спека та посушлива погода, яка тривала все літо. Це спричинило ажіотаж та різке підвищення цін у всіх областях України. Не винятком стало і Закарпаття, де вже у серпні вартість картоплі на ринку була істотно високою 

Торгували врожаєм картоплі, зокрема, в Ужгороді на Корятовича. Люди казали, що ціни такі високі не лише в результаті погодних погодніх умов, а й через те, що довелось витратитись фінансово ще й у процесі картоплесаджання, обробітку землі під картоплю й під час вибирання врожаю в період значної посухи.

Що буде з цінами вже узимку й чи вистачить імпортного товару?

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук розповів 24 Каналу, що українцям варто чекати піку росту на картоплю взимку. На його думку, саме тоді ціна може зрости ще на 10 – 15 гривень.

Читайте також: Вісім годин "зі свічками": в яких районах закарпатцям відключать електроенергію?

Але конкретніша ситуація на ринку буде тоді, коли видно буде, яка буде пропозиція. Якщо буде достатньо імпортованої картоплі, яка зможе заповнити той попит, який існує, то, можливо, це стабілізує ціни, – пояснює Марчук. Головна наукова співробітниця відділу аграрного ринку та міжнародної інтеграції Інституту аграрної економіки Інна Сало говорить, що за прогнозними оцінками науковців Інституту аграрної економіки, до кінця 2024 року очікується здорожчання овочів до 15%. Зокрема, може додати в ціні капуста білокачанна – до 34 гривень за кілограм та цибуля ріпчаста – до 17 гривень за кілограм.

Нагадаємо:  Голодний рік й дефіцит на базарах: чи зможуть люди зробити запаси основним рядом овочів?


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber