1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Закарпатці вибирають "хліб мук": в яких умовах стартує одна з головних місій у регіоні?

3466
Суспільство Новини Перечина

В області почались метушитись над одним з актуальних питань.

Закарпатці вибирають "хліб мук": в яких умовах стартує одна з головних місій у регіоні?

В регіоні стартували картопляні жнива. Люди збираються у компанії із самого й ранку й вирушають на земельні ділянки, засаджені стратегічно важливим овочем - картоплею. Не даремно, в Україні його називають ще "другим хлібом", адже картопля є одним із тих овочів, без якого не обійтись у жодній родині. Зробити запаси овочем з власної грядки на зиму - велика радість і необхідність. Водночас, як відзначають господарі, у багатьох районах цьогоріч не вродив "другий хліб", тому запаси докуповують з магазинів.

За останні п'ять років "другий хліб" в Україні врази подорожчав, а із початку "повномасштабки" ціни на один з особливих продуктів злетіли майже "у космос". Найперше, високі ціни на ряд овочів істотно відбились на гаманцях пенсіонерів. Наразі вартість хліба у регіоні стартує від 17-20 гривень за кілограм. Однак, варто відзначити, що цьогоріч ціни на овоч стали вже вищими ніж у Європі  .

А з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну кілограм молодої картоплі обходився від 50 гривень за кілограм 

Що стосується якості урожаю картоплі, то торік в регіоні - на Закарпатті він був істотно попсований погодніми умовами та шкідниками. Спочатку на врожай вплинула спека й тривала відсутність опадів, а опісля господарі зіткнулись із тим, що картопля почала гнити прямо на нивах через дощі. Тож, минулого року, багато людей скаржились на врожай "другого хліба", який довелось вибирати із муками 

Цьогоріч якість врожаю, кажуть господарі, більш-менш радує. Хоч вибирати картоплю дається важко. Ламається техніка та сільгоспінвентар. Люди кажуть, що земля наче камінь, доводиться мучитись. Наразі в активному розпалі "картопляні жнива" - у селах Перечинщини, Березнянщини тощо. Утім, люди, що садили картоплю до Великодня цьогоріч, уже встигли з вибиранням картоплі набагато раніше - місяць тому. Господарі, у яких вродив цього року багатий врожай, мають нагоду підзаробити на продажі "другого хліба" - можуть продати за знижкою - від 10-13 гривень за кілограм. Це дешевше ніж ціни на ринку та в магазинах.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber