Закарпатці торгують білим й рудим "золотом" на базарах.

Більше місяця в регіоні стартували осінні жнива у лісах. Врожай грибів цього літа був майже ніяким через посуху й тривалу відсутність дощових опадів. Тож осіннім делікатесам неабияк радіють. Грибників тішить, що мають змогу не лише заготувати на зиму осінніх смаколиків, а й продати охочим клієнтам.
Відзначмо, грибний заробіток - один з тих, що рятує фінанси багатьох закарпатців. А зараз чимало місцевих родин, що потребують додаткових джерел прибутку. Виживають закарпатці не лише на грибах, а й лісових ягодах. Щоправда, сезон "Богині Карпат" цьогоріч закінчився, брусниця теж відійшла на гірських полонинах. А от гриби закарпатці можуть збирати не тільки до пізньої осені, як вродить врожай, а й навіть до перших морозів. Кажуть, осінні букові не рідко траплялись у місцевих лісах у грудні і січні. А от минулого року жителі виставляли в мережі Фейсбук трофеї, на які натрапляли під ковдрою снігу. Їх називали "підсніжниками".
Цьогоріч осінній грибний сезон розпочали, насамперед, грибники Хустщини, відтак естафету перейняли і в інших районах області.
Наразі на ринках області - масштабний грибний бум. Тут є і білі, і підосичники, й підберезники. Вартість перших цьогоріч у жовтні обходиться від 350 гривень за кілограм. Сушені білі - від 1500 гривень за кілограм. Утім найбільший рекорд загнула цьогоріч на ринку руда лисичка. Вартість кілограма сушених лисичок влітає і чималу суму - 1800 гривень за кілограм.
Грибники відзначають, що такі ціни зумовлені важкістю збору лисички в лісах. Тим паче, цього року грибів - лисичок не густо в лісах, тому й дорогі.
Людей, звісно, обурюють ціни на грибний осінній делікатес. Покупці відзначають, що радше з'їси м'яса на ті гроші.
Водночас, грибники відзначають, що кіло м'яса й грибів - істотно велика різниця. До прикладу, на один кілограм сушених лисичок чи інших відбірних грибів, додають грибники, знадобиться аж 12 кілограмів свіжих грибів. До того ж гриби ще потрібно очистити від бруду, порізати і відправити їх на сушку. А це ще додаткові затрати (плюс енергоресурси, висушують у духовках й електросушарках), окрім як полювати за ними у лісі не один день, аби згодом принести на базар.
Нагадаємо: Ажіотаж на закарпатських базарах та в магазинах: спішать запастись найнеобхіднішим овочем
Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на «Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!
Читайте також:
- Понад 8000 колишніх засуджених поповнили лави ЗСУ: Хто вони і як воюють
- На Закарпатті відкрили грибний сезон: як виглядає одна із перших дорогих знахідок? (ФОТО)
- На Закарпатті розпочався "гарячий процес": мотики й вили пішли у хід
- План дій уже готовий: людей закликають запастися продуктами, водою, медикаментами. Що сталось?
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber

Що буде ніхто не знає: в Україні злетить врази вар...
В Україні може здорожчати вкотре один з ...
08.03.2025 10:36 28423 0 Суспільство

Торгівля органами: що ховається за 56 нирками?
Жах на “чорному” ринку
12.03.2025 06:13 36389 0 Кримінал

На Закарпатті розпочинаються масові рейди: сховати...
Жителів регіону попереджають про відпові...
12.03.2025 16:34 28794 0 Суспільство

Вибухнув лімузин Путіна: в Кремлі царює паніка (ВІ...
Інформацію про вибух автівки імовірно з ...
29.03.2025 21:48 35539 0 Влада

На це очікували тисячі закарпатців: що запустять у...
Унікальний проєкт запрацює вже із першог...
31.03.2025 20:34 30643 0 Влада

«Будапешт готується до приєднання деяких районів З...
Чергова спроба посіяти розбрат та хаос, ...
31.03.2025 22:38 153151 0 Суспільство