1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Дорожчі від "білих" й рятують від радіації: на Закарпатті руда лисичка "б'є" масштабний рекорд

8895
Суспільство Закарпаття

Закарпатці торгують білим й рудим "золотом" на базарах.

Дорожчі від "білих" й рятують від радіації: на Закарпатті руда лисичка "б'є" масштабний рекорд

Більше місяця в регіоні стартували осінні жнива у лісах. Врожай грибів цього літа був майже ніяким через посуху й тривалу відсутність дощових опадів. Тож осіннім делікатесам неабияк радіють. Грибників тішить, що мають змогу не лише заготувати на зиму осінніх смаколиків, а й продати охочим клієнтам.

Відзначмо, грибний заробіток - один з тих, що рятує фінанси багатьох закарпатців. А зараз чимало місцевих родин, що потребують додаткових джерел прибутку.  Виживають закарпатці не лише на грибах,  а й лісових ягодах. Щоправда, сезон "Богині Карпат" цьогоріч закінчився, брусниця теж відійшла на гірських полонинах. А от гриби закарпатці можуть збирати не тільки до пізньої осені, як вродить врожай, а й навіть до перших морозів. Кажуть, осінні букові не рідко траплялись у місцевих лісах у грудні і січні. А от минулого року жителі виставляли в мережі Фейсбук трофеї, на які натрапляли під ковдрою снігу. Їх називали "підсніжниками".

Цьогоріч осінній грибний сезон розпочали, насамперед, грибники Хустщини, відтак естафету перейняли і в інших районах області.

Наразі на ринках області - масштабний грибний бум. Тут є і білі, і підосичники, й підберезники. Вартість перших цьогоріч у жовтні обходиться від 350 гривень за кілограм. Сушені білі - від 1500 гривень за кілограм. Утім найбільший рекорд загнула цьогоріч на ринку руда лисичка. Вартість кілограма сушених лисичок влітає і чималу суму - 1800 гривень за кілограм.

Грибники відзначають, що такі ціни зумовлені важкістю збору лисички в лісах. Тим паче, цього року грибів - лисичок не густо в лісах, тому й дорогі. 

Людей, звісно, обурюють ціни на грибний осінній делікатес. Покупці відзначають, що радше з'їси м'яса на ті гроші.

Водночас, грибники відзначають, що кіло м'яса й грибів - істотно велика різниця. До прикладу, на один кілограм сушених лисичок чи інших відбірних грибів, додають грибники, знадобиться аж 12 кілограмів свіжих грибів. До того ж гриби ще потрібно очистити від бруду, порізати і відправити їх на сушку. А це ще додаткові затрати (плюс енергоресурси, висушують у духовках й електросушарках), окрім як полювати за ними у лісі не один день, аби згодом принести на базар.

Нагадаємо: Ажіотаж на закарпатських базарах та в магазинах: спішать запастись найнеобхіднішим овочем

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на «Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber