1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Його їли в період голоду: що знайшла закарпатка у "містичній" місцині після дощу? (ФОТОФАКТ)

3234
Суспільство Закарпаття

На вражаючу знахідку вдалось натрапити поряд з історичним об'єктом.

Його їли в період голоду: що знайшла закарпатка у "містичній" місцині після дощу? (ФОТОФАКТ)

Останній тиждень сприяє грибним уловам на Закарпатті. Люди діляться фото впольованих знахідок у мережі Фейсбук та дивують підписників. 

Чим лиш не багаті місцеві ліси. Тут знаходять як їстівне "біле золото", так, звісно, й ряд неймовірних трофеїв, які раніше не зустрічались.

Відзначмо, що цього літа, в результаті рекордної спеки й посухи, місцеві жителі дещо й побоювались грибного сезону цієї осені. Грибники, відзначали, що грибниця в лісах йде на нівець грибниця через відсутність у ній вологи, тож осінніх грибів цього року могло і не бути. Водночас, наразі люди радіють чудовим лісовим знахідкам. Вони з'явились в лісах опісля осінніх дощів.

Нагадаємо: Літня посуха вразила цьогоріч водойми й ліси регіону. В області фіксували до 50 градусів Цельсія. Температура в Україні цього літа була врази вищою аніж в столиці Єгипту - Каїрі. Дощів не було майже п'ять місяців.

Зараз грибарять на Хустщині, Ужгородщині, Мукачівщині, Перечинщині й інших районах області. Переважно, впольовують підосичники й підберезники. Їх найбільше, відзначають краяни.

Читайте також: Натрапили на гриба-велетня: туристи знайшли білого гіганта вагою у 3 кг у Карпатах (ФОТО/ВІДЕО)

Осінніх "біляків" знаходять менше, водночас у мережі Фейсбук виставляють вражаючі фото із кошиками білих незвичного бурого кольору. Їх ще називають "дубовиками" або ж "крушняками". Нижче на фото

На Перечинщині також вдалось днями натрапити на неочікуваний "сюрприз" у лісі. Точніше, сюрпризом виявилась напрочуд незвична знахідка на пні від зрізаного бука. На диво у лісі поряд з історичним об'єктом натрапили днями.

У спільноті "Гриби" виклали фото з  ідентичним об'єктом. Виявляється, незвичний гриб молочного кольору, ніби відлитий зі скла, рятував життя людям в час голоду. Хоч гриб не є цінним. Після війни його вживали у їжу німці.

Читайте також: Злетіла вже "вище неба": шокуюча вартість "овоча мук" врази побила рекорд на закарпатських базарах

Що ж це за знахідка?

"Порцеляновий гриб", який вирощують у Кореї. Вперше описаний у 1910 році 

Удемансіелла слизиста, удемансіелла слизька (Oudemansiella mucida) — вид грибів роду Удемансіелла (Oudemansiella). Сучасну біномінальну назву надано у 1910 році.

В англійській мові має назву «порцеляновий гриб» (англ. porcelain fungus), «гриб яйце-пашот» (англ. Poached Egg fungus) та «слизька букова шапинка» (англ. slimy beech cap).

Нагадаємо: На Закарпатті рекордна вартість "білого золота": в яку суму влетить кілограм цього разу?

Вперше описаний Генріхом Шрадером у 1794 як Agaricus mucidus. Австрійський біолог Франц Хьонель заніс цей вид грибі у рід Удемансіелла в 1910 р.

Росте у букових лісах на відмерлій деревині.

Їстівний після приготування. Гриб вирощують у штучних умовах в Кореї.

Використовується як «фунгіцид» у сільському господарстві, оскільки повністю зупиняє ріс грибів конкурентів.

Читайте також: Відгомін "Ружі" й вузькоколійний маршрут: чим жахає одна з потужних закарпатських водойм у свій час? (ФОТОФАКТ)

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на «Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber