1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Деревний паразит й антибіотик водночас: унікальний трофей, що знаходять в закарпатських лісах

3947
Суспільство Закарпаття

Неймовірної сили знахідки можна знайти в закарпатських лісах.

Деревний паразит й антибіотик водночас: унікальний трофей, що знаходять в закарпатських лісах

Понад місяць в регіоні триває осінній грибний сезон. Закарпатці один за одним поспішають до лісу, де намагаються "нагрибарити" якомога найбільше трофеїв. Ними роблять запаси на зиму, а також продають на базарах. "Лісове м'ясо" рятує фінансово багато місцевих родин у цей час. Грибники відзначають, що за сезон, їм вдається підзаробити до 10 тисяч гривень. Однак, на багатий грибний сезон істотно впливає погода. В період засухи й відсутності дощових опадів, грибниця пересихає і це впливає на ситуацію із кількістю грибного врожаю в лісах. 

У попередній публікації ми писали, що цього літа на Закарпатті врізала рекордна спека до майже 50 градусів Цельсія. Додалась ще й посуха, що знищила городину й плоди фруктів у садах закарпатців. Ліси також потерпали від аномальних температур.

Не залежно від літньої спеки, уже у вересні, опісля дощів, у закарпатських лісах дозріли перші осінні трофеї. Насамперед, полювали на Хустщині. Відтак, про свої знахідки повідомляли грибники Ужгородщини, Свалявщини, Перечинщини й інших районів області. 

Що за дарунки природи шукали в осінніх лісах - читайте у попередній публікації.

Окрім білих, підосичників й підберезників натрапляють в лісах регіону на рідкісні й лікувальні трофеї. 

Один з таких - саркосцифа - "гриб ельфа" (збирають весною). Однак, останнім часом грибникам регіону трапляється ще один рідкісний гриб, який не тільки смачний, а й володіє антибіотичною дією.

Що це за гриб?

Трутовик сірчано-жовтий або летипор сірчано-жовтий (Laetiporus sulphureus) — деревний гриб з родини фомітопсисових (Fomitopsidaceae). Місцева назва — кулина.

Читайте також: Закарпатці б'ють на сполох: під загрозою один з актуальних ресурсів

Паразитний гриб. Зустрічається по всій Європі та Північній Америці, зокрема і в Україні. Росте в листяних, зрідка в хвойних лісах на живих і відмерлих стовбурах дерев. Містить антибіотичні речовини.

Молоді плодові тіла їстівні, мають специфічний смак. Гриби їдять свіжими. Як відзначають гурмани, за смаком гриб нагадує куряче м'ясо.

Читайте також: На Закарпатті відключатимуть надовго електроенергію: відомо, в яких районах?

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber