1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Магазин - для багатих, інфаркт для бідних: чи достатньо буде зарплат українцям на їжу?

3600
Суспільство Закарпаття

В Україні рекордно здорожчали овочі й молочні продукти.

Магазин - для багатих, інфаркт для бідних: чи достатньо буде зарплат українцям на їжу?

З початку повномасштабного російського вторгнення спостерігається вагомий стрибок на ряд необхідно-важливих товарів. Найбільше, з 2022-го року здорожчали курячі яйця. Вони стали однією з важливих тем, яку поспішали обговорити в мережі Фейсбук.  Вартість яєць в магазинах й на ринку вражала. Вони здорожчали до майже 7 гривень за штуку. Пізніше здорожчала абсолютно уся молочна продукція й піднялись ціни на масло. Також подорожчали куряче м'ясо, ряд круп та свинина. Додали в ціні томати, білокачанна й картопля. Ціна на цибулю також била рекорд. Люди витрачали чималі гроші вході покупок. Мізерних зарплат не вистачало, доводилось обтягуватись й економити на продуктах.

Війна й економічна криза дедалі відчутніше б'ють по кишенях. Найбільше потерпають від нестачі грошей пенсіонери, яким доводилось економити на продуктах і до війни й виживати на скромні пенсії. Нагадаємо, на Закарпатті найменша пенсія у порівнянні із іншими регіонами.

Читайте також: Бізнесменам "задали жару": в яку суму влетить закарпатцям кіловат "розкоші"?

На тлі війни й економічної кризи ціни на продукти харчування в Україні продовжують стрімко зростати, і це зростання вже перевищило показники багатьох європейських країн. Так, у серпні поточного року, за даними Держстату, оптові ціни на продукцію українських виробників зросли на 31,2% порівняно з аналогічним періодом минулого року. На внутрішньому ринку зростання склало 35%, тоді як на експортні поставки – лише 6,7%. Це означає, що більшість продуктів, які споживаються всередині країни, подорожчали значно більше, ніж ті, що йдуть на експорт.

Нагадаємо, цьогоріч в Україні різко зросла вартість картоплі. На закарпатських базарах її продавали від 20-25 гривень за кілограм. Такі ціни пов'язували з аномальною спекою в липні та серпні й затяжною посухою. Відзначмо, цього року в регіоні у деяких районах спостерігали до майже 50 градусів Цельсія. На нівець йшли городина й фрукти в садах. Зміліли найбільші річки в регіоні.

Що стосується врожаю картоплі, то за словами експертів, ціна на овоч й далі підніметься. Вартість продукту може сягнути 40 гривень за кілограм вже цього лютого ще зросте. На вітчизняному ринку, відзначається, обмаль картоплі "товарної якості". Відбувається імпорт продукту із Польщі й Литви.

Найбільший приріст цін спостерігається на молочні продукти. За рік ціни на них зросли на 17,8%, зокрема всередині України — на 16,7%. На другому місці по зростанню вартості – м’ясо та м’ясні продукти, які подорожчали на 16,4%.

Читайте також: Знайти "сніжну кулю": що за трофей нині шукають у закарпатських лісах? (ФОТОФАКТ)

Хлібобулочні вироби теж зазнали помітного зростання. За рік ціни на хліб піднялися на 9,2%. Всередині країни підвищення становить 9,3%, а на експортних ринках — 6,9%. У виробництві харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів зростання склало 10,5%, при цьому для внутрішнього ринку — 10,8%, а на експорт — 9,2%. Проте не всі продукти подорожчали. Ціни на цукор, наприклад, навпаки, знизилися на 10,3%.

Читайте також: Нова загроза над Україною: закарпатцям варто бути обачним

"Простягає руку з-за могили": пенсіонерка виявила моторошні "пальці диявола" із огидним запахом (ФОТО) 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на «Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber