Цьогоріч в області встановили ряд нових обмежень.
З початку повномасштабних військових дій в Україні в областях почало діяти ряд вагомих обмежень. І якщо в Закарпатті, мовляв, за цей період жодного разу не вводилась комендантська година, то є жорсткі заборони. Насамперед, ряд обмежень стосується прикордоння. 7-го березня в Україні встановили нові вимоги, щодо правил знаходження й проживання у прикордонній смузі.
Вже зараз, аби в'їхати на територію, що знаходиться у 5 кілометрах від держкордону, потрібно мати спецдозволи від прикордонної служби. На Закарпатті їх почали видавати з кінця березня цього року, повідомляють у прикордонній службі.
Скільки вже видано і де здійснюють цю процедуру?
Понад дві тисячі дозволів на перебування у прикордонній смузі видали у прикордонних загонах на Закарпатті.
Зокрема, понад 1700 дозволів видали в Мукачівському прикордонному загоні, а в Чопському — понад 1200.
Зі слів речниці Чопського прикордонного загону Олени Трачук, такі документи почали оформляти з кінця березня, їхню наявність почали перевіряти вже із першого травня.
"З кінця минулого року були внесені зміни до постанови КМУ 1147 "Про прикордонний режим". Відтак встановлено, що для осіб, які мають намір перебувати в прикордонній смузі, необхідно отримати дозвіл від Державної прикордонної служби. З 1 травня уже будемо здійснювати перевірку наявності таких дозволів. У випадку відсутності такого дозволу будемо притягати до адміністративної відповідальності", — розповіла Олена Трачук.
Людей штрафують, а з дозволами гальмують
У прикордонному загоні роз'яснюють, що потрібно зробити, щоб, врешті, отримати дозвіл, який дасть змогу перебувати легально у прикордонній смузі. Щоб його отримати місцевим жителям, необхідно звернутись до Чопського та Мукачівського загонів.
"У межах Закарпатської області функціонує два прикордонні загони – Чопський та Мукачівський – тож відповідно, на ділянці якого плануєте перебувати, туди й подаєте документи. Документи подаються у будь-який зручний для особи спосіб. Їх можна принести у прикордонний загін, цей пакет документів можна принести особисто, так і надіслати поштою або електронною поштою, але з накладанням електронно підпису. Після отримання документів, рішення про надання дозволу або відмова у наданні дозволу приймається впродовж 10 робочих днів", — додала Олена Трачук.
Штрафи вже діють, а люди й досі без необхідного документу
Відомо, що з отриманням дозволів наразі на Закарпатті не все так "гладко". Людям доводиться очікувати на оформлення документів істотно довше, аніж впродовж десяти днів. Із цього приводу у мережі Фейсбук лунає чимало критичних дописів.
Зокрема, із проблемами щодо отримання таких дозволів зіткнулись жителі Ужгородщини й Березнянщини. Люди писали у соцмережах, що Чопський прикордонний загін гальмує процес видачі документів. Із цією проблемою закарпатці також звертались і до редакції сайту "Голос Карпат".
Нагадаємо, що прикордонна смуга становить 5 км від державного кордону і сюди не входять населені пункти, місця масового відпочинку.
- Якщо людина проживає в місті Чоп і не виїжджає за його межі, то дозвіл їй не потрібен і перевіряти в неї наявність такого дозволу ніхто не буде. Але коли особа буде рухатись з міста Чоп, наприклад, у населений пункт Соломоново, і буде залишати межі міста, то під час руху прикордонники можуть її зупинити і перевірити наявність такого дозволу, — пояснюють у ДПСУ.
Блокпости у закарпатських містах і чергування військових
Цьогоріч на Закарпатті у межах населених пунктів з'явились додаткові пости, на яких чергують військові. Уперше такий блокпост було встановлено у Перечинській громаді в Перечині.
У міськраді відзначили, що у встановленні блокпосту у межах міста є наразі одним з актуальних питань. Такі обмеження дозволять ефективніше вести контроль території під час повномасштабного російського вторгнення. Також однієї з причин встановлення прикордонного блокпосту в Перечині є і те, що закарпатське містечко знаходиться в зоні прикордонної смуги.
Про встановлення блокпосту у місті Перечин у Перечинській ОТГ повідомили цьогоріч у березні. В мережі Фейсбук з цього приводу розпалилось дискусії. Люди обурювались щодо таких жорстких вимог, адже в населених пунктах громади й без того вже є ряд блокпостів, на яких періодично зупиняють водіїв транспортних засобів та здійснюють перевірку їх даних.
Читайте також: Ціни задерли: в яку суму влетить закарпатцям один з актуальних у час війни овочів?
Читайте також:
- Блекаут й електрика "в горах": ще один грізний об'єкт "вріже світлом" у закарпатській громаді (ВІДЕО)
- Уже тричі зафіксовано приліт у Закарпатській області: в Україні укотре - масштабна тривога
- Чому українці не йдуть на фронт? Командир 3-ї штурмової розкриває болючу правду
- Вінницький ракетний завод "Porohtar" презентував новий ОТРК "Ліщина" — мем у дії
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Українців чекає неприємний "сюрприз" із картковими...
З 1 жовтня 2024 року в Україні вступають...
29.09.2024 12:07 9536 0 Суспільство
Злетіли до неба: у магазинах Закарпаття людей шоку...
Один з вагомих продуктів дорожчає в регі...
29.09.2024 12:12 12692 0 Суспільство
Дмитро Кулеба привіз на Закарпаття кохану жінку: в...
Обраниця екс-міністра закордонних справ ...
29.09.2024 13:27 5885 0 Суспільство
Українців попередили про підвищення цін на мобільн...
У 2025 році очікується значне підвищення...
29.09.2024 14:08 9845 0 Суспільство
Масований обстріл Запоріжжя та ракетна загроза з Б...
У Запоріжжі пролунали вибухи, є інформац...
29.09.2024 14:20 1624 0 Суспільство
Щонайменше 100 людей загинули, десятки вважаються ...
За прогнозами нестримна негода триватиме...
29.09.2024 14:25 3228 0 Суспільство