1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Закарпаття б'є спекою, земля горить: навіть Єгипет із врази нижчою температурою

4040
Суспільство Новини Перечина

У липні в регіоні вже двічі побито температурні рекорди.

Закарпаття б'є спекою, земля горить: навіть Єгипет із врази  нижчою температурою

Цього липня закарпатці потерпають від рекордної спеки. За останній період в області уже двічі побито температаруний рекорд, якого не було із 2002-го року.

За словами синоптиків, така спека присунулась в Україну з гарячої Африки та протримається в областях майже два тижні. За даними Укргідрометцентру, 11 липня у Закарпатській області зафіксовано до 34,3° C. Для порівняння, абсолютний максимум температури в Україні складає 42° C. Зафіксовано таку спеку було 12 серпня 2010 року на Луганщині.

Як раніше повідомив "Голос Карпат", найспекотніше наразі на Берегівщині й Виноградівщині. Найближчими днями тут прогнозують до 40 градусів цельсія, згідно з прогнозом популярного сайту.

І хоч ці райони одні з найтепліших у регіоні, такі високі температури надто незвичні для закарпатців. Через задуху й відсутність опадів значний період, потерпає не лиш місцеве населення, а страждають сади та городи.

За словами краян, практично уся городина спалена сонцем. Чорніють помідори й сохне листя на овочевих культурах. Від нестачі вологи йдуть на нівець огірки. Земля стала бетоном, в якому запікаються "другий хліб", часник та цибуля.

Господарі ламають сільгоспінвентар на полях, адже спека трансформує сільгоспугіддя у кам'яне й недоступне плато. Нагадаємо, у деяких районах області пройшла стихія із градом. Затопило городи, автошляхи. Не обійшлось без трагічного випадку. Тим часом у багатьох населених пунктах дощу не було майже місяць 


Щоб хоч якось вберегти власні городи від спалення спекою, жителі обгортають грядки з овочами тканиною, щоб захистити свій труд й мати з чого зробити запаси опісля. Що стосується гарячого повітря із Африки, то в регіоні цього разу врази спекотніше аніж в столиці Єгипту Каїрі. Дивіться нижче на знімках



Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber