1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Пекельна спека й негода із градом: на Закарпатті вода знесла жінку

7677
Суспільство Закарпаття

У регіоні деякі села потерпають від спеки,  а інші від сильних дощів.

Пекельна спека й негода із градом: на Закарпатті вода знесла жінку

На Закарпатті у багатьох районах майже місяць, як відзначають не було опадів. Зокрема, від сильної спеки і засухи потерпають жителі Ужгородщини і Перечинщини. За словами господарів, через засуху йдуть на нівець городина й садовина. Овочі й фрукти "варяться" й "смажаться" у садах й на городах. Земля розпечена та вся у тріщинах. Люди просять дощу, адже без опадів людський труд йде на смарку. Тим часом криниці і потічки із яких люди черпають воду у цей період, щоб поливати городи, починають висихати.

"Щороку отака в нас проблема: спека, жуки, слимаки. Людина старається біля городини, ходить, обробляє, щоб мати свої запаси, але весь труд йде на смарку. Майже місяць у нас на Перечинщині  не було нормальних опадів. Усе посохло, усе горить: помідорки уже почорніли, поскручувалось листя на огірках, а цибулю витягувала із грунту, вся аж гаряча, запечена тою спекою у землі", - розповідає пані Оксана.
"Городина вхляла, треба поливати вручну, а тут ще й вода у криниці пропала, до потокамнам далеко, та носимось отак із відрами. Де у холоді грядка, то трохи ліпше там овочам,  а де на сонці - то чисте пекло, пішла брати картоплю мотику зламала у тому бетоні", - каже Оксана.
"Треба дощу нам, бо усе пропадає, а від задухи важко і людям", - розповідає газдиня.
"Після учора поблискало уночі, погриміло, та жодної цяпки не впало на землю", - каже Оксана.
"Тим часом на Березнянщині, кажуть, покропило порядно, десь навіть град випав", - додає жінка.
"В Ужгороді учора теж пркропило, а в нас - нічого!".

А поки в одних районах області потерпають від сильної спеки й відсутності опадів, десь борються із наслідками підтоплень в результаті стихії. Зокрема, сильна злива напередодні, 8-го липня, не оминула населені пункти Мукачівського району. Внаслідок негоди розмило дороги, одну з секцій мосту та затопило будинки й дворогосподарства місцевих жителів. Не обійшлось і без трагічних пригод. Як інформують у Поліції  Закарпатської області, течією місцевої річки знесло мешканку у селі Буковець.  Наразі йдуть пошуки імовірної потопельниці. Місцезнаходження не відоме, як інформують у поліції. До пошукових заходів долучили ДСНС.

Читайте також: Богиня Карпат: найцінніша "золота" ягода на Закарпатті врізала знову рекорд 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на «Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber