1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Не із Туреччини та Іспанії: найбільшу ягоду в Україні вирощують закарпатці

3924
Суспільство Закарпаття

У регіоні сезон продажу одного з найулюбленіших смаколиків.

Не із Туреччини та Іспанії: найбільшу ягоду в Україні вирощують закарпатці

Наразі на ринках області сезон продажу ягід у розпалі. Торгують малиною, черешнями, вишнями, також чорною смородиною та шовковицею. У попиті чорне "карпатське золото" - яфина. З початку серпня  її продавали від сотні гривень за літр. Пізніше літр ягід пішов на спад і їх уже можна було придбати від 50-60 гривень. За такою ціною продавали чорницю на ринках Ужгорода.

Фрукти імпортні та вітчизняні. Що стосується ягід та овочів на закарпатських базарах, то цьогоріч їх найбільше із Виноградівщини й Берегівщини. Відрадно, що область може самостійно забезпечувати населення продовольством, та ще й постачати продукцію на ринки держави. Найбільш актуально це зараз, коли ряд сільгосптериторій окуповані росіянами та  знищені у ході військових дій. Це стосується і Херсонщини, де в результаті екотрагедії на Каховській ГЕС торік 6 липня було затоплено кавунові плантації.

На початку був імпорт, але згодом його витіснила вітчизняна продукція

В Україні збір баштанних розпочався з середини червня, а перші партії кавунів надійшли в магазини і на ринки з Миколаївської, Одеської, Вінницької та Закарпатської областей.

Також зросла кількість кавунів із правого берега Херсонщини, де вже розмінували поля, але погоду на ринках вони не роблять через малі обсяги. Про це пише LIGA.net.

Зазначається, що на початку літа ринок баштанних в Україні несподівано формували імпортні кавуни, які доставляли з Греції, Іспанії, Туреччини, Італії, Іспанії. Імпортним товаром також торгували щ початку літа і на закарпатських базарах. Наразі у регіоні торгують кавунами із Одещини й Виноградівського району. Зазначимо, торік смугасті від виноградівських фермерів модна було купити від 9 гривень за кілограм.

Читайте також: "Ікра з полонин": закарпатці мають платити чималу суму, щоб дістатись гірської вершини

Стверджується, що зараз українські фермери ведуть боротьбу з оптовиками, бо останні намагаються прогнути закупівельні ціни вниз, але водночас вони не дозволяють опустити планку роздрібних цін нижче 23 грн за кг.

Ціни падають - попит низький

Цьогоріч ціни "від виробника", як порівняли з минулим, впали на 15-20%, адже на це вплинуло збільшення імпорту насамперед із Туреччини.

При цьому, імпортні кавуни набагато дорожчі за українські. Цього тижня в магазинах продавали кавуни з Італії по 50 грн за кілограм. Водночас у Києві українські кавуни коштують наполовину дешевше - 23 - 25 грн за кілограм.

Читайте також: "Гаплик бізнесу й людям": на Закарпатті "рубають" нереальні години відключень

Ціни на кавуни в Україні стрімко падають. Така ситуація на ринку баштанних склалася через низький попит.

Аналітики EastFruit зазначили, що через аномально спекотну погоду врожай і зовсім може загинути, тому продавці поспішають із продажем.

Нагадаємо, Закарпатцям заборонили купатись в річках: зате можна у платних басейнах 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на «Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber