1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Гаплик бізнесу й людям": на Закарпатті "рубають" нереальні години відключень

25755
Суспільство Закарпаття

У мережі Фейсбук, наче у вулику. Люди у шоці.

"Гаплик бізнесу й людям": на Закарпатті "рубають" нереальні години відключень

У регіоні продовжують гарячі дискусії на тему відключень світла. Відзначмо, у що унаслідок дефіциту електроенергії в Україні, постала потреба у нагальній економії світла в усіх областях. 

Від 22 березня Росія укотре здійснила масштабну атаку на енергообєкти держави. Руйнації надзвичайно великі. Щоб відновити зруйновані електростанції знадобляться роки й мільйонні витрати з бюджету.

Нагадаємо, відключати погодинно  електроенергію в областях України почали цьогоріч у середині травня. Тоді ж  в усіх регіонах, в зв'язку з дефіцитом електроенергії, було задіяно аварійні відключення світла. Не оминув жорсткий графік відключень і Закарпаття. Люди обурені, за їх словами, із кожним днем світла все менше, години відключень стають більш тривалі. Через постійні перебої  з електропостачанням, у людей горять холодильники й інші електроприлади.

Компенсувати ж витрати людям доводиться власними силами, від Обленерго не має ні допомоги, ні жодних оперативних реакцій на звернення місцевих жителів. Тут ніколи не беруть слухавки, із обуренням відзначають краяни. А якщо і вдається комусь додзвонитись, то хіба із "десятого разу".

Майже подібною була ситуація із блекаутом два роки тому. Людей залишали без світла навіть на одні з головних свят.

Окрім вимушених відключень світла, у регіоні продовжують діяти планові графіки. Їх застосовують цьогоріч із січня. Подеколи відключали на десять годин впродовж доби.

Гаплик бізнесу, генератори не для бідних

Альтернативні джерела енергії хоч і рятують в цей час багатьох закарпатців, однак витягують чималі гроші із гаманців. До того ж  є й багато спекулянтів, що користуючись нагодою нажитись на відключеннях світла, намагаються продати ці ж генератори за космічними сумами. Однак мова не про сам продаж й придбання електрогенераторів, аніж про те, в яку суму влітає наразі їх обслуговування. В загальному, середньостатистичний дизельний генератор має споживання (витрата) 250г / кВтг, тобто при навантаженні 1 кВт протягом 1 години, він має витрата 250г дизеля. Витрата у бензинового генератора буде серйознішою, це близько 350г / кВтг, тобто при навантаженні 1 кВт протягом 1 години, він має витрату 350г бензину. Але будь-який бензиновий генератор, як і дизельний, має витрату при навантаженні до 1кВт приблизно 1л/год, тобто вище зазначену витрату потрібно враховувати після навантаження 1кВт. Тобто цифри не підходять для розрахунку малопотужних генераторів.

Нагадаємо, наразі купівля одного генератора влетить у суму від 2 000 тисяч до 44 000 гривень. Дизельні, звісно, дорожчі.

Напередодні ми писали, як гудуть генератори на одній з вулиць Ужгорода.

У мережі Фейсбук люди продовжують обурюватись на графіки від Обленерго. Останніми днями, графіки дещо змінились у регіоні - відключають на 12 годин впродовж доби. За цей період псуються продукти у холодильниках і морозилках. Ситуацію рятують по-різному, як пишуть коментатори. До слова, у магазинах, аби зберігати температуру у холодильниках із морозивом, їх накривають цупкою тканиною. Водночас, такий метод не є надійним, продукція розморожується через деякий час і втрачає товарний вигляд відео Олеся Михайлова.

Читайте також: Закарпатцям заборонили купатись в річках: зате можна у платних басейнах

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на «Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber