1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Ікра з полонин": закарпатці мають платити чималу суму, щоб дістатись гірської вершини

8879
Суспільство Закарпаття

У регіоні тривають "чорні жнива" на гірських полонинах.

Раніше на місяць у регіоні дозріли чорничні плантації. Місцеві жителі подаються до гірських полонин у цю пору, аби зібрати одну з найцінніших карпатських ягід - яфину. Її називають не рідко ще "чорним золотом" або ж "гірською ікрою".

 Збір ягід дається важко і це усвідомлюють закарпатські родини, що із року у рік виживають на яфинових заробітках.

Цьогоріч яфина у регіоні з початку старту сезону вартувала від сотні гривень за літр. Перші ягоди на ринках Ужгорода з'являлись із Березнянщини й Перечинщини. Люди збирали яфину руками, без традиційних чесалок (гребінок для збору ягід).

У вартість ціни включали важкість збирання дикоростучих в лісах й витрачений час. На місцеві базари люди  приносили до 45 літрів яфини, які вдавалось реалізовувати майже за день.

Рік тому на ринку Хуста чорницю правили від 130 гривень за літр.

Суниця на місцевих базарах була від 400 гривень за літр.

Варто відзначити, що наразі вартість машини, яка доставляє збирачів ягід до гірської вершини, з минулого року істотно зросла. Про таку ситуацію розповідають на Перечинщині. Наразі з однієї людини просять від 350 гривень, як повідомила журналісту видання "Голос Карпат" одна зі збиральниць рятівних ягід із села Вільшинки. Ще рік тому вартість доїзду на полонину з людини була 150 гривень.

Читайте також: люди бояться втратити свій заробіток на одній із найбільших полонин у Карпатах.

Враховуючи високі ціни за транспорт, яким змушені добиратись яфинарі у цю пору до Полонини Руної, вартість "чорного золота" - яфини також дорожчає. Напередодні ми писали, що яфину почали продавати від 50-60 гривень за літр, пізніше ціни укотре пішли угору посил 

Читайте також: На Закарпатті вводиться тимчасове обмеження: що потрібно знати жителям області 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на «Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber