1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Закарпатці манять пивом "рудий легіон": як рятуються від рогатих істот?

366
Суспільство Новини Перечина

Руда нечисть наразі однією із актуальних проблем в регіоні.

Закарпатці манять пивом "рудий легіон": як рятуються від рогатих істот?

Ідеться про одних із найбільш надокучливих шкідників на городах жителів області. Вони поїдають городину й садовину із рекордними темпами, відзначають краяни. Боротись із ними, подеколи, не вистачає вже сил. Проте, як руді слимаки цьогоріч попсували уже чимало городніх культур й таким чином завдали шкоди місцевим господарям, ми вже писали у попередній публікації .

На городах краян цієї весни слимаки уже з'їли практично всю зелень, у когось поїли розсаду капусти й томатів, а десь змели вщент ранню редиску. Щодо останньої, люди знаходили на городах лише поїдене листя уже без плодів. Також, за словами населення, від рудих слимаків постраждали і фрукти в садах

Що робити з рудими нахабами і які методи найдієвіші?

Окрім хімікатів, є чимало народних методів боротьби зі слимаками.

Наприклад, навколо грядки з капустою можна викопати невелику канавку, яка стане перешкодою для шкідників. Якщо на дно канавки насипати попелу або піску, то слимаки там і залишаться. Щоб шкідники не їли капусту, можна залишити їм інші принади.

Наприклад, яблука. Ці відвадить слимаків від грядок. А в розпал їхнього "бенкету" можна зібрати всіх шкідників у пакет і віднести подалі від городу.

Гарною приманкою для слимаків може бути й пиво. Його слід налити в миску й залишити на ніч.

Уже до обіду наступного дня там зберуться всі слимаки, які є поблизу. Можна також створити такі умови, за яких шкідники будуть знищені сонцем. Потрібно мульчувати землю під насадженнями тонкою плівкою, під яку слимаки заповзуть вночі, а в обід наступного дня сонячне проміння зробить свою справу. Серед основних народних методів боротьби зі слимаками називають також оцет. Потрібно склянку 9% оцту розмішати у 10 літрах води й полити розчином капусту та землю навколо неї. Для овочів така концентрація нешкідлива, а для слимаків ‒ смертельна. Ці шкідники також гинуть від солі. Якщо посипати слимаків сіллю, вона витягне з них всю воду й вони швидко загинуть.

Окрім того, можна застосувати нашатирний спирт, мило, оцет і попіл. Потрібно до 3 літрів води додати 3 г нашатирного спирту, 60 мл 9% оцту, 3 столові ложки попелу, 5 столових ложок будь-якого рідкого мила. Усе це змішати й обробити урожай розчином. Слід пам'ятати, що всі розчини краще вносити ввечері, коли спадає денна спека.

Як зробити пивну пастку:

Візьміть глибоку місткість, наприклад, банку або пластикову пляшку. Обріжте її, залишивши 7-8 см від дна. Налийте в місткість пиво. Закопайте місткість в землю так, щоб її край був на рівні землі. Слимаки, залучені запахом пива, залізуть в місткість і не зможуть з неї вибратися.

Варто відзначити, пивну пастку потрібно міняти кожні 2-3 дні. Закарпатці використовують різні з цих методів.

Також дехто радить насипати між грядки із зеленню, яку поїдають непрохані гості, кукурудзяне борошно. Останнє рудим дуже смакує, водночас воно згубно впливає на їхню травну систему, що їх і вбиває у результаті. Гарно можуть впоратись із "рудими" качки і гуси, які майстерно їх поїдають й звільняють город від нищівної зарази. 

                                                                                                                       Автор: Мирослава Головнич

Читайте також: Горять сади, наче в пеклі: невтішні реалії "б'ють" закарпатців нижче пояса (ФОТО)

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber