1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Вода: Життєва Необхідність або Розкош? Боротьба 3,8 Мільярдів Людей

121

До кінця століття більшість людства зіштовхнеться з дефіцитом питної води

Вода: Життєва Необхідність або Розкош? Боротьба 3,8 Мільярдів Людей

Станом на сьогодні, приблизно 55% населення планети, або близько 3,8 мільярда людей, щорічно протягом хоча б одного місяця стикаються з проблемою відсутності чистої питної води. Вчені прогнозують, що до кінця XXI століття цей показник може зрости до 66%, про це повідомляє uaportal.

Вперше в історії досліджень, вчені включили до оцінки глобальної доступності води не лише її кількість, але й якість, відповідно до екологічних норм. Результати цього дослідження були опубліковані в науковому журналі Nature Climate Change.

Команда науковців під керівництвом професора Едварда Джонса з Утрехтського університету провела аналіз поточної та очікуваної вразливості населення Землі до дефіциту водних ресурсів. Для цього вони використали деталізовану гідрологічну модель PCR-GLOBWB для оцінки обсягів води та модель DynQual для аналізу якості води, враховуючи дані про концентрацію нерозчинних речовин, солей, патогенів та інших забруднювачів.

Згідно з результатами дослідження, реальна кількість людей, які стикаються з нестачею питної води протягом хоча б одного місяця на рік, на 8% або більше ніж на 500 мільйонів осіб менша, ніж вважалося раніше. Щодо тих, хто відчуває цю проблему протягом усього року, дослідники оцінили їхню кількість у 710 мільйонів, що вдвічі більше за попередні припущення. Вони також вказали, що найважча ситуація з водопостачанням складеться в регіонах південної Африки, тоді як у Східній Азії очікується поліпшення якості води, що може зменшити загальний дефіцит.

Читайте також: США виступають проти того, щоб Європа перешкоджала Ірану в його ядерній програмі – WSJ 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber