1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Навіть орел не хоче на війну: цікава історія від біологів сколихнула інтернет

231

Орли, чиї міграційні шляхи проходять через Україну, змушені були змінити свої маршрути польоту, щоб обійти території, постраждалі від війни.

Навіть орел не хоче на війну: цікава історія від біологів сколихнула інтернет

Це висновок нового дослідження, результати якого були опубліковані в журналі Current Biology, та розповсюджений Уніан.

Зокрема, дані GPS вказують, що великий подорлик не лише змінив свій маршрут після початку вторгнення, але й “скоротив зупинки для відпочинку та дозаправки або взагалі їх уникав”. В результаті птахам потрібно було більше часу та енергії для досягнення місць розмноження.

“Це ніби бігти марафон без можливості зробити паузу для пиття води. А в кінці хтось просить вас пробігти ще кілька миль”, - коментує Чарлі Рассел з Університету Східної Англії, один з авторів дослідження.

Дослідники попереджають, що така ситуація може затримати процес розмноження, оскільки орлам може знадобитися більше часу для відновлення, і це може вплинути на шанси на виживання молодняку.

Вчені проаналізували маршрути міграції 19 великих підорликів, які летіли через Україну до місць розмноження на півдні Білорусі в березні та квітні 2022 року - лише через кілька тижнів після початку російського вторгнення в Україну. При цьому самки мігрували з місць зимівлі в Греції, а самці - з місць у Східній Африці. Дослідники порівняли ці шляхи з 65 міграціями, зафіксованими у 20 птахів у 2018-21 роках.

Отримані дані свідчать, що після вторгнення орли в середньому пролітали додаткові 85 км. Подорож тривала в середньому на 55 годин довше після початку війни, при цьому швидкість польоту самців була нижчою, ніж раніше.

І хоча 90% орлів робили зупинки в Україні до конфлікту, лише 32% зробили це після вторгнення, а деякі місця взагалі уникали. … Найбільші відхилення від прямого шляху спостерігалися там, де військова активність була найвищою", - стверджують дослідники.

“Це не те, що птахи щоранку перевіряють новини, щоб зрозуміти, куди їм летіти під час міграції, а куди - ні. Важливо розуміти навантаження на ці популяції, щоб у постконфліктному сценарії ми могли допомогти не просто підтримати більшу популяцію орлів, а й допомогти відновитися їм і екосистемі в цілому”, - додав Рассел.

Наслідки війни в Україні для флори і фауни Якщо росіяни знищать заповідний степ, його відновлення буде неможливим. Розповіла вчений секретар біосферного заповідника “Асканія-Нова” імені Ф.Е. Фальц-Фейна Наталя Корінець.

За її словами, тварин не обов’язково знищувати. Якщо зруйнуються огорожі, вони повибігають і загинуть на мінних полях, внаслідок полювань або від спраги, адже навколо не буде відкритих джерел води.

Читайте також: Нові правила мобілізації: кому скасовано відстрочку після ухвалення закону 18 травня 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber