1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Таємниці заховані під шаром землі: на Заході археологи виявили моторошні та рідкісні знахідки (ФОТО)

129

У Рівному археологи під час розкопок поселень Княжої доби у мікрорайоні Боярка знайшли поховання IV-V століть, керамічну посудину та прикрасу з мушлі.

Таємниці заховані під шаром землі: на Заході археологи виявили моторошні та рідкісні знахідки (ФОТО)

Також виявили об’єкт з п’ятьма печами Х ст. Людські рештки планують передати на дослідження київським антропологам.

Голова громадської організації “Дубенський археологічний осередок” Андрій Бардецький розповів Суспільному про результати досліджень в мікрорайоні Боярка, повідомляє suspilne.media.

З його слів, під час розкопок, які проводили фахівці Охоронної археологічної служби України під керівництвом кандидата історичних наук Павла Нечитайла виявили кістяк дитини й дорослої людини.

Андрій Бардецький зазначив, що на думку спеціаліста в цій галузі Олега Петраускаса, поховання можна датувати приблизно кінцем IV — початком V століття. Це означає, що територія в мікрорайоні Боярка була сприятлива для проживання в той час і була густо заселена. Поруч з людськими рештками археологи також знайшли керамічний горщик та прикрасу.

“Горщик — це завжди етнографічна ознака. Вона свідчить про приналежність цих людей. І це ліпний домашній горщик. Прикраса зроблена з мушлі й видно, що не з місцевої, імпортної, можливо, морської”, — пояснив Андрій Бардецький.


Виявлені людські рештки планують передати на дослідження київським науковцям, щоб з’ясувати вік та стать похованих, антропологічні риси і патологічні зміни в кістках:

“Кістяки будуть ще досліджуватися антропологами. Інвентар цих поховань ми будемо опрацьовувати деякий час”.

Виявлені поруч з людськими рештками предмети теж передадуть на опрацювання київським фахівцям. Потому знахідки поповнять археологічну колекцію Рівненського обласного краєзнавчого музею.


Читайте також:  "Помилуватися красотами Закарпаття не вдалося": група "спритників-туристів" намагалася пробратися до ЄС (ФОТО)

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber