1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Депортація українських чоловіків з-за кордону: посол розповів, чи наважиться на це Польща

115

Польща не буде депортувати українських чоловіків додому, але польський уряд досі не сформував офіційного бачення того, як йому варто вчинити стосовно них.

Депортація українських чоловіків з-за кордону: посол розповів, чи наважиться на це Польща

Про це в інтерв’ю "Укрінформу" заявив посол Польщі в Україні Ярослав Гузи.

Нещодавно міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що Варшава готова допомогти Україні із поверненням чоловіків мобілізаційного віку. Але потім міністр закордонних справ Радослав Сікорський сказав, що питання є неоднозначним. За словами посла, суперечливі заяви, які лунають від польських урядовців, свідчать про відсутність сформованої позиції.

"Досить важко уявити, що польська влада повертатиме чоловіків призовного віку в Україну силою. Такого не станеться", – вважає дипломат.

За словами Гузи, в Польщі добре розуміють український уряд, якому треба захищати державу. Разом з тим посол зауважив, що всі добровольці повернулися в Україну ще на початку війни, тож зараз треба шукати якісь стимули для повернення інших.

"Багато залежить також і від воєнної ситуації в Україні. А вона зараз дуже складна, і настрої досить погані, тому що у росіян зараз є перевага. (...) Моя особиста думка: це обов’язок – [служба в армії]. Але моя особиста думка не означає, що я радив би комусь примушувати воювати тих, хто не хоче повертатися в Україну", – заявив польский дипломат.

Читайте також: Через які хвороби не мобілізують з 18 травня: повний перелік 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber