1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Битва з кров'ю і потом: на Закарпатті проходить спецпідготовка гвардійців (ФОТО)

113
Суспільство Закарпаття

Закарпатські нацгвардійці відпрацьовують штурм і зачистку ворожих окопів.

Битва з кров'ю і потом: на Закарпатті проходить спецпідготовка гвардійців (ФОТО)

Війни виграє піхота. Після розвідки і артилерійської підготовки за справу береться саме піхотинець. Завдання – зачистити і зайняти позиції противника.

Такі навички відточують військовослужбовці закарпатського підрозділу Національної гвардії України. Заняття проходять регулярно. Під керівництвом досвідчених інструкторів гвардійці заходять в окопи і перевіряють кожен куточок. Декілька разів разом з бійцями увесь маршрут проходить інструктор, потім – самостійна робота. Про це пишуть на сайті 0312.

«Ми навчаємо і допомагаємо нашим військовослужбовцям. Але головна задача – навчити їх всім тонкощам цієї роботи. Де потрібно, ми підказуємо, але вони вчаться робити це самостійно. Коли навички відпрацьовані, то ми підвищуємо рівень складності: закидаємо в окоп димові шашки і навчальні гранати. Тільки через піт і втому можна досягти майстерності. І цим шляхом щоденно йдуть гвардійці», – розповідає інструктор з позивним «Барні».

Під час зачистки ворожої позиції потрібно перевіряти усі можливі укриття, де може сховатись противник. Від цього залежить життя наших бійців. На таких заняттях вони відточують навички проходження небезпечних ділянок: кутів, перекритих щілин, бліндажів.

«Ми вчимо наших військовослужбовців золотому правилу – «спочатку граната, потім сам». Тобто перед тим, як зайти в ворожий бліндаж, обов’язково туди треба кинути гранату. На тренуваннях ми використовуємо навчальну страйкбольну зброю і навчальні гранати. Вони дозволяють наблизити умови до реальних» – говорить інструктор з позивним «Рута».

Вдосконалюють гвардійці і вміння надавати домедичну допомогу. Це ніколи не буває легко і зручно, але накласти турнікет і евакуювати пораненого побратима з вузького окопу чи невеликого бліндажа все одно потрібно. Тому всі ці нюанси враховуються і відпрацьовуються.

«Зараз я був у ролі пораненого, а минулого разу – евакуйовував такого ж пораненого. Не знаю, що легше. Коли тебе несуть на ношах, то це робиться швидко. Звертати увагу на кути та зручні положення часу немає. Але ми маємо розуміти, що відчуває поранена людина, яку евакуюють. Вчимося робити це швидко і таким чином, щоб не нашкодити ще більше», – ділиться враженнями нацгвардієць з позивним «Сайгон».

Окрім цих занять, гвардійці вчаться влучно стріляти з різних положень, зачищати будинки і працювати малими групами на коротких дистанціях. Всі ці навички формують досвідчені інструктори-гвардійці, які мають бойовий досвід і розуміють особливості сучасної війни.

Читайте також: Українці можуть потрапити до в'язниці за "довгий язик": у ТЦК шокували новим попередженням (ФОТО)

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber