1. Новини Закарпаття
  2. >

За переказ грошей з картки на картку можна отримати штраф: банки почали активно моніторити українців і блокувати рахунки за підозрілі транзакції (ФОТО)

05.05.2024 13:09 Суспільство ВАЖЛИВО

У разі підозрілих операцій може бути заблоковано рахунок та навіть накладено чималий штраф.

У разі підозрілих операцій може бути заблоковано рахунок та навіть накладено чималий штраф.

В Україні банки моніторять використання карткових рахунків. 

Кожен із нас не раз і не два переказував комусь гроші за якусь покупку чи надану послугу. Якщо йдеться про несистематичні операції та невеликі суми, автоматична система контролю банку навряд чи зверне увагу на таку транзакцію.

Однак, якщо громадянин регулярно отримує деякі суми грошей з різних рахунків, які не належать його родичам або іншим, пов'язаним з ним особам, то картковий рахунок може бути заблокований. Після цього банк вимагатиме роз'яснень від клієнта щодо джерела коштів.

Якщо людина не зможе цього чітко пояснити, її рахунок так і залишиться заблокованим, а дані про таку діяльність можуть бути передані до компетентних органів. Наприклад, якщо є підозра у незаконному веденні бізнесу, то вами може зацікавитися Податкова інспекція.

У цьому випадку, як мінімум, може загрожувати штраф у розмірі від 17 до 34 тисяч гривень. Також податківці можуть вилучити товар тіньового ділка, незаконно отримані гроші та знаряддя виробництва.

Автоматичні системи безпеки банків звертають увагу на всі транзакції понад 400 тисяч гривень. Їх неодмінно доведеться обґрунтувати перед фінансовою установою.

Інші великі суми грошей можуть привернути увагу робота.

Банки повідомляють, що такі заходи безпеки потрібні не лише для виявлення ухилянтів від сплати податків. Відстеження підозрілих транзакцій допомагає виявляти торговців наркотиками, шахраїв та інших неохайних з погляду закону громадян.

В Україні рекордно зросла кількість шахраїв

Минулого року в Україні кількість кримінальних справ, пов'язаних із шахрайством, оновила 11-річний антирекорд. Найчастіше аферисти працюють із банківськими картами громадян.

Цей вид шахрайства з розвитком технологій став найпоширенішим. У Національному банку України повідомляють, що зростає не лише кількість злочинів, а й середня сума, яку вдається присвоїти шахраям. Останнім часом цей показник збільшився на 73% до понад 3 тисяч гривень.

Кіберполіція повідомляє, що у 2023 році їм вдалося заблокувати 1,3 тисячі ресурсів шахраїв. Усього за минулий рік було зафіксовано 3,7 тисячі таких злочинів, це перевищує показник 2022 року майже на 60%.

Підозру у скоєнні кримінального злочину правоохоронці оголосили 1,7 тисячі громадян.

У Кіберполіції зазначають, що залучення до незаконної діяльності стало набагато простішим. Раніше цим займалися в Даркнеті, але зараз шахраї не надто переховуючись діють у Telegram.

Правоохоронці нагадують, що в жодному разі нікому не можна надавати свої офіційні дані. Шахраї дзвонять на телефон або пишуть у месенджерах із цією метою. Якщо вони представляються співробітниками банку, краще не відповідайте та уточніть інформацію за офіційним телефоном довідкової служби фінансової установи.

Домогтися від банку компенсації за збитки від шахраїв практично неможливо, якщо співробітник установи не брав участі в злочинній схемі. Втім, випадки, коли банк повертав як мінімум частину втрачених коштів, траплялися, але для цього доведеться йти до суду.

Навіть перебуваючи за ґратами, аферисти примудряються обманювати наших співгромадян.

Читайте також: Автівки п'яних водіїв конфіскують на потреби ЗСУ: як не потрапити в хитру пастку будучи тверезим за кермом (ФОТО)

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська