1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Не в моді уже косарі: як здичавіли на Закарпатті за останній період земельні угіддя?

1221
Суспільство Новини Перечина

Звичайна коса на сьогодні не в моді, газонокосарки йдуть в ногу із часом.

Не в моді уже косарі: як здичавіли на Закарпатті за останній період земельні угіддя?

За останній період сінокісні угіддя у регіоні стають хащами й дичавіють. На жаль, вже не має ні тих бравих молодців - косарів, що збирались у дружні компанії та йшли радо "вбаляти" масштабні валки сіна. Опісля, його так само в компаніях дружно висушували й складали в копиці, що зимували в полях не один рік, або ж везли на причепах й підводах те саме сіно в сараї на годівлю худоби. Ех, ностальгія! Були то часи, бо й худоби на селах було багато. А зараз на селах в обійстях людей майже не залишилось корів. Люди кажуть: не вигідно годувати, бо корм на худобу дедалі дорожчий, нема кому випасати, бо молодь "сидить в Інтернеті" і їй не до того. Старі люди не маю сил газдувати, а молодь - не хоче. Водночас, живі й чисті молочні ріки, що годували бабусь й дідусів у минулі роки, вже відходять в минуле, як і любов до косарської праці. Молока є удосталь у магазинах, можна купити, як зауважують молоді люди. А із коровами - "одна лиш мука". Водночас, варто віддати належне дідівській праці, яка не давала в свій час занедбати численні гектари земельних угідь, й сінокісся щороку було однією з важливих і традиційних місій.

(фото з мережі)

Наразі в моду заходять газонокосарки й бензинові коси, вони більш ефективні, проте й не дешеві. Однак, чомусь, й маючи на сьогодні в обійсті такого "монстра", що замінює працю п'яти косарів, сінокісні угіддя з роками не стали більш впорядковані. А сіно люди масово спалюють на полях, бо не має худоби й нема кому їсти.

На сільських пасовищах, де п'ять років тому ще паслися корови й отари овець, пастирі пекли "крумплі" із салом та смажили гриба, свіжознайденого у "псянці", - гори сміття й формується ліс. На нескошених сінокісних угіддях розводиться нечисть. Раніше "Голос Карпат" інформував про нашестя чималих розмірів плазунів на обійстях закарпатців. Однією з причин такого масового нашестя, як відзначали господарі, занедбаність земельних ділянок.

Читайте також: На Закарпатті примхи погоди "вбили" врожай винограду і кісточкових: чи є ще надія? 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber