1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Поряд з ним тече чиста джерельна вода: в мережі показали, як виглядала родзинка, якій зробили скандальний мейкап (ФОТО)

23.04.2024 22:35 Суспільство незвичайно

Мова про одну із відомих туристичних родзинок, яку пофарбували в патріотичні кольори.

Мова про одну із відомих туристичних родзинок, яку пофарбували в патріотичні кольори.

Не так давно в мережі розгорілися дискусії щодо “українізації” відомого джерела питної води на Перечинщині - "Три ведмеді".

Джерело прикрашає скульптура з бетону із зображенням білих ведмедів, однак із соціальних мереж стало відомо, що білі ведмеді аж ніяк вже не білі, а стали "синьо-жовтими".

І наче з часом хвиля хейту та обурень вщухла. І сьогодні в мережі з'явився допис Олександра Богданова, який знайшов старі світлини джерела, найстаріші з яких датовані 1965 роком. Також окрім старих фото є світлини різних років де можна помітити, як скульптура змінювалася.

Далі подаємо допис автора без будь-яких змін.

Джерело «Ведмедики» - одне із трьох популярних придорожніх джерел Перечинського району (нині – Ужгородський район). Є старою «скульптурною композицією з ведмедями», поряд з якими тече чиста джерельна вода. Знаходиться на трасі неподалік села Ворочево. Раніше ділянка дороги, на якій знаходиться джерело, називалася «Темник». Таку назву вона отримала через те, що на цій дорозі на проїжджих часто нападали опришки, база яких була навпроти, на місці сучасного села Ворочево.

Вода у джерелі не найкраща в районі. Любителі кришталевої чистоти їздять набирати воду в с. Сімер.

Джерело «Ведмеді» знаходиться в урочищі «Тепла яма». Охороняється Державою. Рядом «Сухий потік». Через річку - село Ворочево. Подалі - приселок Яслище. Потім - місто Перечин.

З моменту появи «Ведмедиків» їх постійно перефарбовували, вандалили, змінювали, відновлювали…

Зібрав інформацію. Проаналізував. Сумаризую.

Джерело зі скульптурою встановлено (облагороджено) приблизно у 60-х роках минулого століття. Ніхто, на жаль, точної дати встановлення скульптури надати не може.

Спочатку, як то кажуть, було чотири ведмеді. Мама - тато - два ведмежа. Проте, якщо уважно розглянути старі фото, можливо хтось може помітити і…. п'ятого «учасника». Погляньте на картинку, де червоним кольором виділено «можливих» учасників скульптури. «П'ятий», якщо хтось його бачить, судячи з усього, пішов під «культурний шар» мовою археологів.

Для довідки. Ведмедиця народжує зазвичай від одного до трьох ведмежат. Трійня, до речі, це як чотирилиста конюшина. Достойна бути відзначена. У скульптурі, наприклад.

На ранніх фото «колір бетону» у скульптурної композиції. Дивіться фото 1965-го року.


1990-го вже не було правого малюка і були деформовані лівий і нижній малюки. У ведмедиці вже було збите праве вухо. Білий чи, навіть, срібний колір всієї скульптури.

2009-го була ведмедиця + ведмідь + один малюк… Все в білому кольорі. Половина пня вже під землею.

У листопаді 2016-го дерево впало на альтанку поряд із джерелом та знищило її.

У липні 2021-го пень був блакитного кольору, а ведмеді білого….

У 2022 році були на постаменті ведмедиця (без правого вуха) + ведмідь (без правого вуха) + один малюк. Пофарбовані в колір Гівна. Світло-коричневого Гівна.

У лютому 2024-го трьох ведмедів (тата + маму + старшого ведмежа) невідомі пофарбували у кольори національного прапора України. А сам пень, на якому вони сидять, перефарбували із просто гівняного кольору, у гівняний колір із вишневим відливом.

Був скандал у соцмережах. Вирішили «відмивати».

Станом на кінець березня 2024 року фігуру відмили. Насилу, але відмили. Пішло багато тисяч гривень на розчинники. І багато «людиногодин».

У квітні 2024-го скульптуру пофарбували у білі фарби та відновили її частини (наприклад, вуха).

Під шарами фарби виявилося, що ще на розвалі союзу замість вапна фарбували фігуру сумішшю вапна та оліфи. Засіб забарвлення, що дуже важко змивається.

Коли відмивали / розчищали територію навколо джерела - виявили старе джерело, що все поросло мохом.

Для довідки: Місцеві гіди-краєзнавці розповідають історії, що, мовляв, «Ведмеді» служили таксистам орієнтиром кінцевою станцією доставки нелегальних мігрантів, які висаджувалися та йшли Сухим Потоком у бік Словаччини. Звучить як Міфодизайн. До кордону зі Словаччиною - 10 км дорогою і стежками або 7-8 км прямою видимістю. У Дубках – 2 км. У Гуті – 1 км. Натяк зрозумілий?

Як ще скульптуру сьогодні називають? Ведмеді, Ведміді, Медведи, Три Ведмеді (смішно, якщо подивитися на ранні фото), Чотири ведмідя, П'ять ведмедів (тільки ті, хто бачить п'ятого на старих фотках), «Ведмедики» (найчастіше), «Джерело «Ведмеді» тощо.

Про якість води. Ужгородці чомусь просто «тащуться» від цього джерела. Але. Років 10-12 тому ми знімали передачу про якість публічних джерел.

Ужгородського та Перечинського районів Закарпаття. Про мінералку також знімали. Тягали із собою співробітника санепідемстанції. Ох він там і наміряв. «Ведмедики» далеко не найчистіші та найсмачніші, виявилося. Поруч – чистіше та смачніше – багато всякого. Але зараз не про це.

Читайте також: Білі ведмеді вже посиніли і пожовтіли: на Закарпатті посміялись над однією з популярних "родзинок" з питною водою (ФОТО)

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська