1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Літні канікули вже на порозі: коли в області буде останній дзвінок?

393

Незабаром розпочнуться довгоочікувані літні канікули в школах України. Однак через обстріли, що продовжуються, графік літнього відпочинку школярів різниться в залежності від областей і ситуації з безпекою в окремих містах.

Літні канікули вже на порозі: коли в області буде останній дзвінок?

Про це повідомляє "РБК-Україна", посилаючись на інформацію від департаментів освіти та науки облдержадміністрацій, а також дані із сайту Міністерства освіти і науки України.

Згідно з постановою уряду №708 від 28.07.2023, Міносвіти рекомендує місцевій владі та школам самостійно визначати дати останнього дзвоника та початку канікул. За загальними рекомендаціями, літні канікули розпочнуться 29 червня і триватимуть до 1 вересня.

У Києві останній дзвінок заплановано на 31 травня. Документи про освіту видаватимуться:

  • з 31 травня по 7 червня – свідоцтв про початкову освіту;
  • з 13 по 19 червня – свідоцтв про базову середню освіту;
  • з 20 по 26 червня – свідоцтв про повну середню освіту.

У Харкові поки не визначено точних дат канікул, але орієнтовно останні дзвінки відбудуться 31 травня. На початку червня буде виділено час для додаткових занять з метою ліквідації прогалин у навчанні. Плановий початок канікул – 29 червня, триватимуть вони до 1 вересня.

Літні канікули у Львові традиційно стартують на початку червня: частина навчальних закладів відпустить дітей на відпочинок одразу після 31 травня, частина – з 7 червня. У більшості шкіл останній дзвінок заплановано на 31 травня.

В Одесі поки що не визначилися з точними датами літньої відпустки для школярів. Попередньо останні дзвінки заплановані на кінець травня.

Літні канікули у Миколаєві та області розпочнуться у червні після останнього дзвоника 31 травня. Точного графіка поки що не затверджено, однак у перші тижні червня можливі додаткові заняття, консультації та компенсаторні уроки, а також підготовка до НМТ. Передбачається, що школярі відпочиватимуть з другої половини червня по 1 вересня.

Початок літніх канікул у Дніпрі у кожній школі визначатиметься окремо. Останній дзвінок заплановано на 31 травня. А канікули, зважаючи на все, розпочнуться з 1 червня, за винятком випускних класів, де продовжиться підготовка до НМТ.

Останній дзвінок на Закарпатті заплановано на 31 травня, а канікули можуть стартувати на початку червня. У цьому регіоні протягом навчального року не було тривалих карантинів, відключень світла та інших проблем, які б могли зрушити терміни відпочинку. Навчання у червні продовжать лише випускники у рамках підготовки до НМТ.

У Запоріжжі освітній процес триватиме до 1 липня, тому літні канікули триватимуть лише два місяці – до 1 вересня. У червні заплановані уроки та консультативні заняття для компенсації прогалин, що виникли через війну та запровадження дистанційного навчання.

На Полтавщині останні дзвінки відбудуться 30-31 травня, але навчання продовжиться у червні. Літні канікули розпочнуться 29 червня та завершаться 31 серпня.

В інших областях України поки що не визначилися з точними датами канікул. Проте навчальний рік, згідно з рекомендаціями, не може тривати довше 1 липня.

Читайте також: Можуть бути шкідливими: синоптики попередили закарпатців про небезпеку 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber