1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті почали продавати суницю: в яких умовах вирощують і куди постачають смаколик цієї пори?

19.04.2024 17:44 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

В Україні торгують весняною зеленню, овочами і полуницею.

В Україні торгують весняною зеленню, овочами і полуницею.

Сезон овочів цьогоріч на місцевих базарах почався ще у кінці лютого. А от із березня й по квітень на закарпатських базарах справжній ажіотаж. Тут можна купити не лише огірки, помідори, білокачанну, редиску й зелену цибулю, а й полуницю. Щоправда, ягода, хоча й закарпатська, але наразі лише теплична і вартує украй недешево. Якщо у лютому цей смаколик можна було придбати від 95 гривень за кілограм, то наразі ціна істотно зросла - 250-300 гривень за кілограм. 

Варто відзначити, що ранні овочі й фрукти  з теплиць можуть бути окрім корисних ще й надто шкідливі. Тож людям радять купувати їх із обережністю. Невдалий похід на ринок може обернутись реанімаційним відділенням.

Цьогоріч весна і дійсно дивує ранньою городиною, цвітінням плодових дерев й кущів ягід, як відзначають місцеві фермери. Аномальне тепло посприяло пришвидшити не лише полуничний а й суничний сезон. 

Місцева суниця прямує на ринки й до супермаркетів столиці та інших областей України 

Так, ягідівники вже почали збирати перші врожаї ягід з закритого ґрунту. Зокрема, вже тиждень тому, 10 квітня, перший промисловий збір суниці провели у фермерському господарстві «Ягоди Закарпаття», - пише agronews.ua

Частину насаджень суниці садової тут вирощують під накриттям у міжряддях винограду. Така технологія забезпечує «взаємовигоду», кажуть засновники господарства, адже завдяки суниці садовій тут планують зібрати більше винограду

За словами співзасновника господарства Івана Рацина, суничний сезон у 2024 році розпочався на тиждень раніше, ніж минулоріч. Минулого року перший збір ягід здійснили 16 квітня, як зауважили господарі.

"Такого раннього достигання суниці в нас ще не було. Зараз у нас достигають сорти Гарда, Альба та Фелісіті".

Суничний сезон у ФГ «Ягоди Закарпаття» триватиме приблизно до 10-15 червня. Ягоди продають як на місцевому базарі та в мережі місцевих супермаркетів, так і по Україні.

 "У нас купують оптові партії суниці для продажу в Києві, Львові, Дніпрі та навіть Миколаєві. Загалом я вважаю, що сезон цього року буде вдалий, – каже Іван Рацин".

Читайте також: Жорсткі вимоги у прикордонній смузі: що вимагатимуть від закарпатців й приїжджих за новими стандартами? 

Найбільше у Європі: на Закарпатті помітили справжнє диво природи (ФОТО) 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська