1. Новини Закарпаття
  2. >

«Борода лісовика», «вогняна красуня» та незвичайний гриб: що ховається у лісі на Закарпатті? (ФОТО)

17.04.2024 22:59 Суспільство

Червонокнижні екземпляри, що ховаються у Карпатських лісах.

Червонокнижні екземпляри, що ховаються у Карпатських лісах.

Під час маршрутного обстеження новоприєднаних територій було виявлено рідкісну ранньовесняну рослину – підсніжник звичайний. Обстежено три популяції згаданого виду, рослина включена до Червоної книги України. Також зафіксовано –  саламандру плямисту, тварину із ряду Хвостаті земноводні, яка теж внесена до ЧКУ.

Про цікаві лісові знахідки в мережі повідомив Карпатський біосферний заповідник на своїй сторінці в мережі Фейсбук.

Цікавими були й знахідки грибів – індикаторів чистоти повітря – саркосцифи червоної та уснеї бородатої, які надають перевагу екологічно чистим районам.

Саркосцифа червона має цікаву народну назву «ельфійська чаша». Це один з найперших лісових грибів, що з’являється відразу після танення снігу. Сумчастий гриб росте на напівзогнилих стовбурах і гілках дерев. Червоні «капелюхи» привертають увагу всіх, хто їх побачить. Помилуватися яскравим грибом у березневому-квітневому лісі дуже приємно. У більшості довідниках описано, що гриб належить до 4 категорії їстівних, з низькими харчовими якостями. З нього готують навіть оригінальні делікатесні страви, оскільки він має приємний запах.

Уснея бородата – це кущистий лишайник, його народна назва – «борода лісовика». Росте цей лишайник дуже повільно – 5 мм в рік, на деревах, зокрема, і на ялині. Лишайник має лікувальні властивості. Застосовується у народній медицині при шкірних захворюваннях, хворобах шлунково-кишкового тракту, а висушений порошок має кровоспинні властивості. Загалом, уснея природний антибіотик. Добре допомагає при різних травматичних пошкодженнях, навіть при хворобах щитоподібної залози, бо містить йод.

При обстеженні також було зафіксовано багато інших цікавих весняних видів рослин.

Читайте також: На Закарпатті уже збирають перші білі гриби: соцмережі не стримати (ФОТО) 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська