1. Новини Закарпаття
  2. >

Скандальний закон про мобілізацію й позиція закарпатських нардепів: відомо як проголосували 12 представників області (ФОТО)

17.04.2024 10:40 Суспільство Актуально

Закон про мобілізацію опублікований в газеті ВРУ «Голос України», а це означає, що він вступає в силу вже через місяць - 17 травня.

Закон про мобілізацію опублікований в газеті ВРУ «Голос України», а це означає, що він вступає в силу вже через місяць - 17 травня.

За підписаний Президентом закон про мобілізацію народні депутати із Закарпаття голосували по-різному: хтось логічно, хтось несподівано, а хтось взагалі не прийшов. Далі розберемо детальніше по кожному з них і спробуємо зрозуміти логіку їхнього вибору. Про чи пише groza-news.

"Слуги Народу"

Народні депутати пропрезидентської партії “Слуга Народу” від Закарпаття проголосували цілком прогнозовано. І Анатолій Костюх, і Михайло Лаба, і Андрій Жупанин поставили свої “за” за неоднозначно сприйняті суспільством нововведення, які чекають на наших військових та військовозобов’язаних. Інтриги можна було чекати від Ігора Кривошеєва, який влітку минулого року покинув фракцію “слуг”. Однак, він досі рахується у списках цієї партії і голосує синхронно з усіма представниками команди Президента.

Довіра

По-різному голосували представники другої за чисельністю від Закарпаття у парламенті групи “Довіра”. Новий закон підтримали народні депутати: представник Хустського району Валерій Лунченко та нардеп із Виноградівщини Владислав Поляк. Очевидно, ці нардепи мають певні зобов’язання перед партією влади, адже вони не завжди синхронно голосують за ініціативи “слуг”. У той же час характер показав їхній колега Роберт Горват і не проголосував за закон, будучи присутнім у сесійній залі. Зважаючи на цькування цього нардепа через НАБУ та САП за розкопану у 2016 році справу про ніби-то його можливий вплив на Держгеокадастр у Закарпатті, таке рішення Роберта Горвата є цілком логічним.
А от двоюрідний брат Віктора Балоги, який представляє Тячівський та Рахівський райони Василь Петьовка взагалі не прийшов на засідання, жодним чином не проявивши свою позицію щодо згаданого закону.

Віктор Балога

А власне позафракційний Віктор Балога трохи здивував, проголосувавши “за”. Він час-від часу озвучує критику щодо діючої влади та її представників у Закарпатті. Тому його лосування можна сприймати як сигнал про те, що у Офісі Президента знайшли слабке місце Віктора Івановича.

Батьківщина

Проігнорував засідання, як і його колега Василь Петьовка, активний депутат від “Батьківщини” Василь Крулько. Важко не помітити, як активність цього нардепа родом з тієї ж Хустщини протягом останніх років згасла…

ЄС

Утрималася від голосування і керівник Закарпатської обласної організації “Європейська солідарність” Іванна Климпуш Цинцадзе. Як, власне і майже вся фракція “ЄС” у Верховній раді.
Шуфрича не відпустили…

Нестор  Шуфрич

Ну і логічно, що не зміг прийти на голосування уродженець закарпаття нардеп від забороеної ОПЗЖ Нестор Шуфрич, оскільки він перебуваєпід вартою за серйозні звинувачення. Хоча, більшість його колег зовсім не опозиційно підтримали закон, проголсувавши “за”.

Один — проти

До слова, проти мобілізаційних нововведень проголосував лише один нардеп вірменського походження — режисер Гео Лерос, який свого часу вийшов із фракції “Слуга Народу”.

Читайте також: "Русскій мір" на Закарпатті проповідував диверсант у рясі: подробиці резонансної справи (ФОТО)

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська