1. Новини Закарпаття
  2. >

Реальна загроза для довкілля і людського здоров'я: у Закарпатті виявили стихійні сміттєзвалища (ФОТО)

08.04.2024 15:50 Суспільство

Працівники Державної екологічної інспекції у Закарпатській області виявили стихійні сміттєзвалища у двох громадах Закарпаття

Працівники Державної екологічної інспекції у Закарпатській області виявили стихійні сміттєзвалища у двох громадах Закарпаття

Працівники Державної екологічної інспекції у Закарпатській області, відповідно доручення Державної екологічної інспекції України від 03.11.2023 року №1649, щодо забезпечення належного контролю у сфері управління відходами органами місцевого самоврядування, здійснили обстеження Углянської та Буштинської територіальних громад, в ході якого виявили несанкціоновані стихійні сміттєзвалища.

Головна причина появи таких сміттєзвалищ – відсутність усвідомлення в населення наслідків власних дій.

Несанкціоновані звалища забруднюють ґрунт, повітря та водойми, а ще порушують екологічну рівновагу та загрожують здоров'ю місцевого населення.

За результатами обстеження, Інспекцією підготовлено та направлено до територіальних громад вимоги, якими зобов’язують ліквідувати стихійні сміттєзвалища, а також вжити заходів, аби запобігти утворенню нових звалищ.

Для цього потрібно проводити просвітницьку роботу і виховувати у молоді екологічну свідомість та відповідальне ставлення до навколишнього середовища.

Станом на 08.04.2024 несанкціоновані сміттєзвалища на території Буштинської селищної ради ліквідовані, на території Углянської сільської ради –  ліквідовані частково.

Закликаємо населення бути відповідальними та дотримуватися правил сортування та видалення відходів, бути небайдужими та інформувати Державну екологічну інспекцію у Закарпатській області про виявлені факти порушень.

Для цього можна використати мобільний додаток "ЕкоЗагроза", або зателефонувати за номером  (0312) 61-43-30.

Про це інформує Державна екологічна інспекція у Закарпатській області.

Читайте також: На Закарпатті посилили охорону уздовж кордону з Румунією: вимушений захід повинен вберегти людей від трагічної смерті (ВІДЕО)

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська