1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Водіям приготуватись: ціни на паливо рекордно зростуть

0 Суспільство Україна

Пʼять років в Україні неухильно зростатимуть акцизи на паливо, а перші підвищення вже з другої половини цього року.

Водіям приготуватись: ціни на паливо рекордно зростуть

Про такі плани Уряду повідомляє директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн, пише «Дзеркало тижня».

• на бензин має зрости у 1,7 раза, з 213 до 359 євро/1000 л (і це додасть до поточних цін за літр за сьогоднішнього курсу євро 7,3 грн);

• на дизпаливо — у 2,4 раза, з 139 до 330 євро/1000 л (це додасть до поточних цін за літр за сьогоднішнього курсу євро 9,6 грн);

• на скраплений газ акциз запропоновано підвищити з 52 до 70 євро/1000 л (ціна за літр збільшиться на 0,9 грн).

Якщо Іран завдасть удару по Ізраїлю, то нафта у світі коштуватиме більше 100 доларів за барель (бочку), а в Україні бензин у цьому випадку подорожчає до 65 грн за літр. Такий прогноз зробив експерт паливного ринку Дмитро Леушкін.

1 квітня 2024 року Ізраїль завдав авіаудару по Дамаску, столиці Сирії. Ціль - консульство Ірану. Внаслідок цього загинули 11 людей, у тому числі кілька іранських генералів. Верховний лідер Ірану Хаменеї та іранський президент Раїсі пригрозили Ізраїлю заходами у відповідь.

Ізраїль каже, що консульство Ірану було законною ціллю військової атаки, оскільки там зустрічалися іранські генерали. Але цей авіаудар порушив весь порядок речей. Тепер жодне дипломатичне посольство не може почуватися безпечно.

Експерти вважають, що удар у відповідь Ірану по Ізраїлю неминучий. Іранці пообіцяли помститися ізраїльтянам. Питання полягає в тому, якою формою буде ця відповідь. Можливо, Іран сам завдасть удару. Також не виключено, що він це зробить руками своїх проксі – ліванської "Хезболли". У будь-якому разі, удар Ірану у відповідь, мабуть, справді неминучий. А це може призвести до непередбачуваних наслідків.

Найнешкідливіший наслідок, мабуть, у цьому випадку полягатиме в різкому подорожчанні нафти на світових ринках. Зараз, на початку квітня 2024 року, нафта Brent на світових ринках коштує 91 долар за барель, а американська легка нафта – 86,778 доларів за барель. Якщо Іран завдасть удару у відповідь по Ізраїлю, то в цьому випадку, вважають практично всі паливні експерти, у тому числі Дмитро Леушкін, нафта коштуватиме понад 100 доларів за барель. Мабуть, значно більше ніж 100 доларів за барель.

На думку Леушкіна, це спричинить те, що в Україні бензин подорожчає до 65 грн за літр. Зрозуміло, що збільшиться також вартість дизельного палива та автогазу.

В Україні зараз бензин А-95 у середньому коштує 54,01 грн за літр, дизельне паливо – 54,33 грн за літр, а автогаз – 28,11 грн за літр. Найдешевше заправити бензиновий автомобіль можна у Закарпатській та Дніпропетровській областях. Там бензин А-95 у середньому коштує 53,02 грн за літр.

Читайте також: Українцям доведеться економити: тарифи на електроенергію змушені підвищити

Читайте також: