1. Новини Закарпаття
  2. >

Нагороджено медаллю «Хрест Свободи»: митрополит Київський і всієї України ПЦУ нагородив начальника Закарпатського ОТЦК та СП (ФОТО)

07.04.2024 21:48 0 Суспільство
 

Цією медаллю нагороджують за жертовне служіння задля збереження Божого Духу, свободи та незалежності.

Нагородження відбулося 7 квітня під час відкриття реконструйованого храму Православної церкви України преподобного Амфілохія Почаївського та  винесення для вшанування сертифікованої копії Туринської Плащаниці, освяченої біля оригіналу.

Сертифіковану точну копію Туринської Плащаниці, підтверджену Папським інститутом, привезли з Італії.

«Вперше в історії України Туринська Плащаниця безпрецедентно точної якості потрапила до України. Вперше в історії визнана папським хранителем Плащаниці. Саме полотно копії унікальне, оскільки 60 років одна компанія з Бергамо працювала над тим, щоб знайти і селекціонувати зерна того льону, який використовувався у виготовленні Плащаниці. Після того, як у 2020 році зібрали врожай, максимально дотримали технологію ткацтва, виготовлення волокна і тканини. Кожен етап робить копію надзвичайно цінною», – розповів ієрей Андрій Сусол.

Під час літургії почесну варту біля копії Туринської Плащаниці несли військові Закарпатського ОТЦК та СП. Як сказав Єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій, Плащаниця буде в храмі до Великодньої суботи. А після Великодня ця копія поїде на фронт до 128-й бригади. У подальшому її виставлятимуть раз на рік.

По закінченню літургії Єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій за дорученням митрополита Київського і всієї України Епіфанія передав начальнику Закарпатського ОТЦК та СП Андрію Савчуку медаль «Хрест Свободи», якою нагороджують за жертовне служіння задля збереження Божого Духу, свободи та незалежності.

Служба зв’язків з громадськістю Закарпатського ОТЦК та СП

Читайте також: Один з них пройшов пекло ворожого полону:  демобілізовано першу команду строковиків із Закарпаття

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська