1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Дівчина ледь не загинула та втратила багато крові: медики розповіли про шокуючий випадок на Закарпатті

0 Суспільство Закарпаття

На Ужгородщині медики рятували жінку, яка втратила чимало крові через внутрішню кровотечу.

Дівчина ледь не загинула та втратила багато крові: медики розповіли про шокуючий випадок на Закарпатті

На 103 надійшов виклик із с. Тисаашвань про те, що 27-річна жінка блює кров’ю, втрачає свідомість. Про порятунок пацієнтки розповіли на сторінці Закарпатського ТЦМЕД.

На місці бригада екстреної медичної допомоги № 300 виявила тендітну молоду жінку, вагою близько 40 кг, у непритомному стані.

У жінки діагностували гіповолемічний шок, тиск 40/10 та пульс 202. За оцінкою медиків втрата крові склала понад третину від загального об’єму. Тож виникла підозра на кровотечу з варикозно розширених вен стравоходу. Родичі розповіли, що жінка лікується вже з 22 років.

Бригада № 300 (лікар Іван ГРИГА, фельдшер Тетяна ТИМОЩУК, водій Балаж ШИМОН) миттєво провела всі належні заходи для стабілізації стану пацієнтки та негайно транспортували до реанімаційного відділення Ужгородської міської багатопрофільної лікарні.

103 нагадує про ознаки внутрішньої кровотечі та першу допомогу при цьому життєзагрожуючому стані.

Ознаками будь-якого типу внутрішньої кровотечі на ранніх стадіях є:

  • швидко наростаюча загальна слабкість;
  • запаморочення, втома, сонливість;
  • потемніння в очах, шум у вухах;
  • на вигляд хворий блідий, може бути холодний піт;
  • дихання поверхневе, прискорене, спрага;
  • збільшення частоти пульсу і зниження артеріального тиску.

У залежності від локалізації внутрішньої кровотечі, можуть приєднуватись її явні ознаки (наприклад, блювота у вигляді «кавової гущі» – при шлунково-кишковій кровотечі, кровохаркання – при легеневій кровотечі, розширення зіниці на стороні крововиливу – при внутрішньочерепному крововиливі тощо).

Однак, слід пам’ятати, що хронічна внутрішня кровотеча легкого ступеня важкості часом може взагалі не супроводжуватися будь-якими симптомами. Несвоєчасне виявлення внутрішньої кровотечі може призводити до небезпечних і навіть трагічних наслідків.

Внутрішні кровотечі більш серйозних ступенів важкості супроводжуються значним падінням артеріального тиску, прискоренням пульсу, збільшенням частоти дихання, маренням, сплутаністю або відсутністю свідомості, на тілі виступає липкий холодний піт. У важких випадках виникає шок і, навіть, кома.

Якщо ви виявили ознаки внутрішньої кровотечі НЕГАЙНО ВИКЛИКАЙТЕ ШВИДКУ!

Що потрібно робити, поки не прибула швидка?

Перша допомога при внутрішній кровотечі залежить від того, в яку порожнину тіла виливається кров. У разі кровохаркання є підозра на легеневу кровотечу, в цьому випадку слід надати хворому положення напівсидячи.

В інших випадках необхідно його укласти на рівну поверхню. На груди або живіт покласти щось холодне (лід, сніг, пляшку з холодною водою тощо). Послабити одяг і в жодному разі не давати пити чи їсти.

Читайте також: На Закарпатті трагічно загинули двоє людей, ще кількох вдалося врятувати: подробиці трагедії (ФОТО)

Читайте також: