1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Скасування статусу "обмежено придатний": який "сюрприз" чекає на чоловіків

0 Суспільство Україна

В Україні скасовується статус "обмежено придатний" щодо військових та військовозобовʼязаних.

Скасування статусу "обмежено придатний": який "сюрприз" чекає на чоловіків

4 квітня опубліковано відповідний закон № 3621-IX, підписаний президентом Володимиром Зеленським, повідомили у Міністерстві оборони України. При цьому у відомстві дали роз’яснення щодо цих змін.

"Скасування статусу "обмежено придатний" не означає автоматичного переходу до іншого статусу – придатний/непридатний", - наголосили у міністерстві.

Повідомляється, що закон набуває чинності через місяць після опублікування, тобто 4 травня 2024 року.

Крім того, у Міноборони додали, що громадяни, які мають статус "обмежено придатний", повинні повторно пройти військово-лікарську комісію (ВЛК) протягом 9 місяців після набрання чинності законом, тобто до 4 лютого 2025 року.

Також сказано, що після набрання законом чинності, уряд має три місяці на прийняття відповідних нормативно-правових актів, які визначають оновлений перелік захворювань для визначення придатності чи непридатності до військовоої служби.

"Після повторного огляду військові, визнані непридатними, будуть звільнені з військової служби, а придатними - продовжать проходити військову службу", - зазначили у Міноборони.

Сказано, що військовозобов’язані, які визнані непридатними, виключаються з військового обліку, а визнані придатними - можуть проходити службу.

Читайте також: Електроенергії вистачить на увесь регіон: Закарпаття має надію на електрику "з неба" 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також: