1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Фатальний похід закарпатця на ринок: чому за гроші люди "вбивають" самих себе й власних дітей?

3178
Суспільство Закарпаття

В Україні стартувала торгівля сезонними овочами й першою полуницею.

Фатальний похід закарпатця на ринок: чому за гроші люди "вбивають" самих себе й власних дітей?

Уже понад місяць на ринках держави у різних областях України торгують свіжою весняною зеленню, овочами й першим тепличним смаколиком - полуницею.  Торгують городиною і тепличною полуницею наразі й на ринках Ужгорода, Мукачева й Перечина. Кілограм ягід правлять від 100 гривень.

Не залежно від того, що перші овочі й фрукти з теплиць, не з відкритого ґрунту, є джерелом небезпечних для організму нітратів, охочих посмакувати ранніми огірками, томатами й "рубіновою" полуницею, таки, чимало. Своїм здоров'ям ризикують дорослі та діти. Навіть деякі мами, вдовольнчючи забаганки власного чада, не гребують прикупити й нагодувати "хімічним" смаколиком власних дітей. Розуміючи ризики для здоров'я, усе ж підстраховуються "таблеткою" від алергії.

 Водночас, наслідки від споживання таких овочів й фруктів можуть бути украй жорсткішими, ніж алергічний висип. В багатьох випадках люди опиняються в реанімаціях  із отруєнням й рядом інших проблем зі здоров'ям.

На думку багатьох покупців, нітрати у першій полуниці, огірках й інших тепличних овочах, не така вже й велика проблема, адже їх можна "витягнути" водою із сіллю. У солоній воді овочі й фрукти мають пробути приблизно 30 хвилин. Після цього, як стверджує багато ґаздинь, такий продукт можна вживати і не боятись шкоди нітратів на організм. Також є і багато інших підручних методів боротьби із нітратною їжею у домашніх умовах. Та от навряд чи подібні експерименти насправді корисні, бо ж медики застерігають не поспішати з купівлею ранніх овочів й тепличних ягід на ринках й подбати про власну безпеку.

А от які фрукти й овочі варто вважати найбільш брудними, згідно із рейтингом Environmental Working Group?

Щороку, починаючи з 2004 року, некомерційна організація Environmental Working Group складає рейтинг продуктів із найбільшою кількістю пестицидів, який вони називають Брудна дюжина.

Полуниця – найбрудніша

Формування Брудної дюжини опирається на дані Міністерства сільського господарства США та Управління з контролю якості харчових продуктів і медикаментів.

Усі 12 фруктів та овочів з цього чорного списку містять величезні дози пестицидів, що пов’язані з такими проблемами, як викидні, вроджені дефекти та проблеми з розвитком у дітей.

Уже багато років Брудну дюжину очолюють полуниця та шпинат. Виноград цього року піднявся з восьмого аж до четвертого місця. Замикає список стручкова квасоля. Це її постійне місце багато років.

Повний список Брудної дюжини

  • Полуниця.
  • Шпинат.
  • Листова капуста.
  • Виноград.
  • Персики.
  • Груші.
  • Нектарини.
  • Яблука.
  • Болгарський і гострий перці.
  • Вишні.
  • Чорниця.
  • Стручкова квасоля.

Як вивести пестициди з ягід, овочів і фруктів

Експерти не залишили споживачів сам на сам з цією тривожною інформацією. Вони ще й дали рекомендації, як зменшити кількість пестицидів і тим самим убезпечити себе і дітей від можливих негативних наслідків.

Дієтолог Карісса Геллоуей назвала дії, які обов’язково варто зробити, перш ніж ласувати плодами чи готувати з них якісь страви.

Перше. Добре промийте овочі та фрукти холодною проточною водою

Друге. Замочіть їх у холодній воді на годину чи дві. Потім воду злийте. Цього буде достатньо, щоб суттєво зменшити вміст пестицидів.

Третє. В жодному випадку не використовуйте для миття і очищення овочів і фруктів соду, оцет, мило чи інші мийні засоби, як роблять деякі господині, намагаючись краще вимити продути.

Це лише зіпсує їх і додасть нові шкідливі речовини до вже наявних пестицидів.

Читайте також: "Пливучий жах у мальовничих обіймах": в одному із сіл Закарпаття шокуючі знахідки просто вражають (ФОТО)

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber