1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Італія посилює співпрацю з Закарпаттям: у регіоні планують збудувати інтермодальний термінал

12760 Суспільство Закарпаття

Посол Італії підтвердив зацікавленість країни в розвитку логістичного хабу на Закарпатті.

Італія посилює співпрацю з Закарпаттям: у регіоні планують збудувати інтермодальний термінал

Посол Італії в Україні П'єр Франческо Дзадзо заявив, що його країна зацікавлена в розвитку відносин з "Укрзалізницею" та українськими портами і хотіла б посилити співпрацю у сфері транспорту й логістики.

Як пише ЦТС, про це дипломат сказав в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

"Наприклад, ми співпрацюємо з приватними фондами і за участі італійського уряду працюємо над розбудовою логістичного хаба в Горонді, що на кордоні з Угорщиною", - зауважив посол.
"Ми хотіли б зміцнити пан'європейський коридор №5, який з'єднує північну Італію з Будапештом і Києвом, бо ми вважаємо, що за ним майбутнє. Це дуже важливо, особливо зважаючи на поступову інтеграцію України до Європейського Союзу", - зазначив Дзадзо.

Нагадаємо, в березні 2023 року міністр економічного розвитку Італії Адольфо Урсо говорив про плани створення інтермодальної транспортної магістралі за маршрутом Міжнародного транспортного коридору №5 (Венеція - Трієст/Копер - Любляна - Марібор - Будапешт - Ужгород - Львів - Київ). Одним з елементів цього логістичного ланцюжка мав би стати інтермодальний центр в Горонді Закарпатської області.

Як раніше повідомляв ЦТС, згідно презентаційних матеріалів, термінал матиме чотири залізничних колії і один перевантажувальний кран, 2 річстакери та 2 локотрактори. Він складатиметься з трьох частин: агро, контейнерних і складських потужностей. Розраховують, що тут оброблятиметься до 1,5 млн т вантажів на рік, включно з 13 тис. TEU.

Читайте також: Співпраця триває: Угорщина допомагає Закарпаттю боротися з вогнем (ВІДЕО)

Читайте також: