1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

До уваги жителів регіону: введено особливий режим перебування у окремих зонах Закарпаття

1290 Суспільство Закарпаття

З 1 квітня по 15 червня в лісах Закарпаття триває особливий сезон.

До уваги жителів регіону: введено особливий режим перебування у окремих зонах Закарпаття

З 1 квітня по 15 червня в лісах Закарпаття та на території природно-заповідного фонду встановлюється «сезон тиші».

Це означає, що в лісах заборонено будь-які заходи, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою. Йдеться про проведення санітарних рубок лісу, запуск феєрверків, пальбу, проведення вибухових робіт, а також проведення ралі та інших змагань на автотранспорті.

Чому важливо дотримуватися сезону тиші?

У квітні-травні у пташок та тварин з’являються дитинчата. Шум може їх налякати і навіть змусити залишити гніздо чи нору – через це потомство може загинути.

Щоб цього не сталося, Україна на законодавчому рівні запровадила Сезон тиші, який регламентується статтею 39 Закону України “Про тваринний світ”. Сезон тиші сприяє відтворенню популяції лісових звірів та птахів, забезпечує зростання різноманіття та спокійний розвиток фауни в наших лісах.

За порушення законодавчих приписів Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає адміністративне стягнення у вигляді штрафу від 30 до 50, а для посадових осіб — від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Чи можна гуляти в лісі у період тиші?

Подихати свіжим повітрям, на природі, не забороняється. У сезон тиші не можна в лісі кричати чи, скажімо, голосно слухати музику.

Читайте також: Уже від завтра: закарпатців інформують про введення обмежень

Читайте також: