1. Новини Закарпаття
  2. >

Які зміни чекають українців з 1 квітня: перерахунок пенсій, зростання податків і демобілізація

31.03.2024 22:40 Суспільство ВАЖЛИВО

З 1 квітня 2024 року на українців чекає низка змін у різних сферах життя. Серед найважливіших - підвищення мінімальної зарплати, мінімальної пенсії та податків. Зміни також торкнуться виплат переселенцям.

З 1 квітня 2024 року на українців чекає низка змін у різних сферах життя. Серед найважливіших - підвищення мінімальної зарплати, мінімальної пенсії та податків. Зміни також торкнуться виплат переселенцям.

Підвищення мінімальної зарплати 

З квітня 2024 року мінімальна зарплата в Україні підвищується на 900 грн і становитиме 8000 грн. Це означає, що оплата праці за виконану місячну або годинну норму не може бути нижчою за цю цифру. Разом із “мінімалкою” зростуть і штрафи для недобросовісних роботодавців. У разі порушення трудового законодавства штраф буде становити від 16 тис до 128 тис грн.

Підвищення податків 

Зі зростанням “мінімалки” підвищуються і податки. Тепер вони будуть такими:

  • ПДФО (податок на доходи фізичних осіб) - 18% від мінімалки, що становитиме 1440 грн;
  • військовий збір - 1,5% від МЗП, що дорівнює 120 грн;
  • ЄСВ (єдиний внесок на загальнообов’язкове державне страхування) - 22%, що з 1 квітня становитиме 1760 грн.

Підвищення мінімальної пенсії та перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам 

З 1 квітня підвищують мінімальну пенсію для 65-річних непрацюючих пенсіонерів зі стажем 30/35 років (відповідно для жінок і чоловіків). Тепер мінімальна пенсія становитиме 3200 грн (це 40% від мінімальної зарплати). Пенсіонери, які працюють, з 1 квітня чекають на перерахунок пенсії. Він буде автоматичним і з урахуванням оновленого страхового стажу.

Виплати переселенцям 

Після того, як з 1 березня 2024 року змінилися правила виплат ВПО, кількість одержувачів значно зменшилася. Але в березні Кабмін переглянув допомогу переселенцям і вніс зміни до нового порядку виплат - подовжив термін подачі заяви до 30 квітня 2024 року і розширив список одержувачів.

Демобілізація строковиків 

У квітні починається демобілізація військовослужбовців строкової військової служби, призваних до ЗСУ до початку повномасштабної війни в Україні. Демобілізацію проводять відповідно до указу №149/2024 президента України.

Читайте також: Платитимуть більше: з 1 квітня зміняться ціни на оформлення закордонного паспорта 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська