1. Новини Закарпаття
  2. >

Одержимі дзеркалами та пролиттям крові: археологи відкопали шокуючі знахідки у місцевого культу

28.03.2024 13:31 Суспільство незвичайно

У Мексиці виявили нові відомості про 2000-річний культ «кривавого дзеркала».

У Мексиці виявили нові відомості про 2000-річний культ «кривавого дзеркала».

Наукові дослідження археологічних знахідок в стародавньому місті Теотіуакан виявили нові відомості про культ «кривавого дзеркала» і його вплив на реалізації імперських цілей найбільшого міста-держави, яке коли-небудь існувало в Мезоамериці від 100 до н.е. до 800 р. н.е., пише Успіх in UA.

Як відомо, місто-держава Теотіуакан передувала цивілізації ацтеків і славилася культом «кривавого дзеркала». Для людей, які жили там, символом влади вважалася кров і обсидіан. Цю вулканічну гірську породу використовували як оракулярні інструменти для передбачення майбутнього та спілкування з богами. Але згодом таке захоплення природнім склом переросло в страшні звірства, повідомляє 2plus2.ua.


Посилаючись на нове дослідження храму в Теотіуакані, населення міста було одержиме дзеркалами та пролиттям крові. Дослідник Трентона Д. Барнса з коледжу Вільямса розповів, що докази цього можна знайти в піраміді «Пернатого Змія», третій за величиною споруді в знаменитому стародавньому місті.

Коли її знайшли, то вона була прикрашена сотнями «монументальних скульптур із зображенням дзеркал».

«Потенційно сотні подібних дзеркал спочатку були вбудовані у фасад. Наприкінці ясного дня, коли сонце наближалося до західного горизонту, чорні очі скульптурних голів спалахували відбитим світлом», – написав у своєму дослідженні, опублікованому в журналі Ancient Mesoamerica, Барнс.

Археологи також виявили під пірамідою скелети близько 200 жертвоприношень, багато з яких були іноземцями. Обсидіанові леза та наконечники, знайдені поруч з цими скелетами, підтверджують використання цього матеріалу для ритуального проливання крові.


Враховуючи те, що і війна, і людські жертви були фундаментальними для встановлення політичного контролю, релігійний зв’язок між кров’ю та дзеркалами можна розглядати як ключову складову імперських амбіцій міста-держави Теотіуакан.


Читайте також:  Спецоперація на Закарпатті: відомі деталі масштабного затримання в області (ФОТО)

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська