1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Знахідка в підніжжі Руної на Закарпатті: у мережі Фейсбук поділились вражаючим відео "скарбу" у лісі (ВІДЕО)

26.03.2024 20:29 Суспільство незвичайно Голос Карпат

Вражаючі кадри з живим лісовим скарбом з'явились в мережі Фейсбук.

Вражаючі кадри з живим лісовим скарбом з'явились в мережі Фейсбук.

Дивовижний весняний килим із унікальними первоцвітами заховався в підніжжі однієї з найбільших полонин у Карпатах - Полонині Руній. Навряд чи туристам відомо про цю локацію, адже заховано цю божу картину у гущі лісу, подалі від ока людей. 

Мабуть, й не даремно локація далеко в лісі. Чимало плантацій із рідкісними весняними квітами із року у рік потерпають від численних візитів туристів, які задля селфі не рідко витоптують та зривають ці  унікальні весняні рослини. Тож краще помилуватись цієї красою віддалено й отримати насолоду від чарівних кадрів.

Гектари білоцвіту весняного поміж могутніх зелених насаджень, неймовірно вражають.

"Під Полониною Руна
Все у Підсніжниках  (Білоцвіти)
Краса яка просто чарує і не хочеться нікуди йти
Полонина Руна Закарпаття", - йдеться у дописі автора відео.

Відзначмо, українським законодавством заборонено  зривати й продавати підніжники, проліски й інші весняні квіти, занесені до Червоної книги. Зловмисників очікують штрафи.

Туристи чи багаті інвестори?

У попередній публікації ми писали, що полонину Руну планують забудувати сучасними ВЕС. Із цього приводу у Тур'я-Реметівській громаді до цих пір йдуть гарячі дискусії. Не всі люди підтримують новітній проєкт на гірському хребті. Одна із причин, чому ряд жителів проти вітряних установок на найбільшій вершині, яка об'єднує Перечинщину й Березнянщину, - руйнування гірського масиву й порушення екологічного балансу Руної.

Екологи відзначають, що будівництво ВЕС на Полонині Руній істотно вплине на водність гірської системи, флору та фауну. До того ж робота масштабних вітротурбін знищить яфинники на цій території. Зауважмо, яфини - "чорне золото", яке збирають на Полонині місцеві жителі, рятують фінансово багато місцевих родин вже роками.

Читайте також: Майже містичні і моторошні об'єкти: маловідоме про бункер в одному з районів на Закарпатті

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!
Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська