1. Новини Закарпаття
  2. >

Два державні банки стануть приватними: Укргазбанк та Сенс Банк готують до продажу

24.03.2024 14:37 Суспільство ВАЖЛИВО

З'явилася інформація, що Укргазбанк та Сенс Банк готові придбати іноземні інвестори.

З'явилася інформація, що Укргазбанк та Сенс Банк готові придбати іноземні інвестори.

В Україні готують до продажу два державні банки – Укргазбанк та Сенс Банк. Про це стало відомо з оновленого Меморандуму з МВФ.

Україна вирішила продати два державні банки, - Меморандум з МВФ - today.ua

До кінця травня призначать міжнародно визнаного фінансового радника, який запропонує комплексний план дій з продажу зазначених установ.

Міністерство фінансів готується до приватизації державних банків та проводить консультації з Нацбанком та міжнародними фінансовими організаціями. Відомство з 2012 року переглядає та оновлює проєкт закону про приватизацію держбанків. До кінця березня законопроєкт подадуть до Верховної Ради.

У Меморандумі зазначено, що всі системні банки з переважною державною власністю підпадають під відповідальність Мінфіну. Несистемні банки, які перебувають у державній власності, не будуть рекапіталізовані за рахунок фіскальних ресурсів. Їх передадуть до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб для врегулювання у разі порушення пруденційних вимог.

Нагадаємо, що прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час зустрічі у Брюсселі передав президенту Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн план для Ukraine Facility. Однією з вимог стало зменшення кількості державних банків.

За даними НБУ, зараз у нашій державі працюють 62 банки. На п'ять державних банків припадає 63% загального прибутку всіх українських банків. За даними Опендатабот, найбільшими державними банками в Україні є ПриватБанк, Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк та Сенс Банк.

На початку року з'явилася інформація, що Укргазбанк та Сенс Банк готові придбати іноземні інвестори. У січні заступник міністра фінансів Юрій Драганчук заявив, що Кабмін готує їх до продажу.

Читайте також: Аномальні змії прокидаються від сплячки: ТОП реальних історій найнезвичніших і шокуючих "зміїних візитів" у людські домівки (ФОТО, ВІДЕО)

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська