1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Розпочинають аварійні відключення: Росія б'є по енергетиці України, ситуація під загрозою

22.03.2024 11:13 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

В Україні у деяких областях розпочинають аварійні відключення світла.

В Україні у деяких областях розпочинають аварійні відключення світла.

На Харківщині й Сумщині екстрена ситуація на енергообєктах. Ворог продовжує цілити по вразливій інфраструктурі держави. Як зазначає голова НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький, є пошкодження енергетичних об’єктів у багатьох регіонах, особливо дісталося Харкову, де масштаб пошкоджень більший, ніж у інших областях.

За словами Кудрицького, ворог цілив в різні об’єкти енергосистеми – генерацію, високовольтні підстанції, підстанції операторів розподілу.

«На жаль, є обмеження енергопостачання в різних регіонах України, переважно на лівому березі Дніпра. Підкреслюю, це контрольовані обмеження щоб система працювала цілісно. Найбільше питань щодо статусу пошкоджень ДніпроГЕС: наразі немає жодних ризиків прориву дамби, статус пошкоджень уточнюється і буде остаточно зрозумілим за кілька годин», – відзначив голова НЕК «Укренерго».

У Сумській ОВА інформують про тимчасово введені графіки аварійних відключень у населених пунктах Сумського, Конотопського та Шосткинського районів Сумщини. У ДТЕК повідомили, що в Дніпропетровській області відбуваються екстрені відключення за розпорядженням "Укренерго". Очільник Полтавської ОВА Філіп Пронін заявив, що на Полтавщині застосовані превентивні вимкнення підстанцій та введений графік аварійних відключень на всі 10 черг.

"Ситуація - на контролі. Енергетики вже працюють над відновленням електропостачання", - написав він.

Пронін додав, що наразі в області знеструмлено понад 104 тисячі побутових споживачів та 6700 юридичних. Як відзначає очільник Харківської ОВА Олег Синьогубов, окупанти здійснили більше 15 ударів по обʼєктах енергетики - місто "фактично повністю без світла". Про графіки аварійних відключень також заявляють у Кіровоградській ОВА. Однак, наразі не відключають від електроенергії об'єкти критичної інфраструктури, як заявляє Андрій Райкович. Жорстка ситуація і на Одещині. У результаті нічної масштабної атаки пошкоджень зазнали і енергооб'єкти області. В Одесі наразі знеструмлено 53 тисячі абонентів електропостачання.

За інформацією "24 каналу" на межі блекауту Запорізька ЗАЕС.

Відзначмо, торік в Україні місцеве населення вкотре почали готувати до імовірних повторних блекаутів через дії рашистів. Про украй непередбачувані сценарії застерігали й закарпатців. У Закарпатській ОВА готуватувались до блекаути разом з усією державою. Людей закликали зробити запаси необхідним рядом продуктів, питною водою, павербанками, ліхтарями, свічками та сірниками, а головне - електрогенераторами.

На щастя, 2023 рік в Україні минув без блекаутів. Один з наймасовіших ударів по енергетиці й блекаути на Закарпатті? Найбільшу масовану атаку по енергосистемі Україна пережила на початку повномасштабного російського вторгнення, а саме 15 листопада. У результаті дефіциту із забезпеченням електроенергії, практично у у всіх областях були введені погодинні й аварійні відключення світла.

 Години без світла, при свічках й ліхтарях, не оминули і жителів найзахіднішої області - Закарпаття. Як бути відрізаними від електроенергії майже сімнадцять годин відчули практично у всіх населених пунктах районів області.

Не оминули відключення освітні заклади і дитячі садочки. Діти мерзнулись у холодних приміщеннях, на що обурювались батьки й порушували проблему в мережі Фейсбук.

На той час, відключення світла істотно вдарило по роботі малого й середнього бізнесу. Перестали працювати ряд підприємств, також пекарень. Від перепадів напруги, після відновлень електроживлення у будинках, в людей горіли електроприлади.

Нагадаємо, "Багаті не йдуть у окопи": на Закарпатті з обуренням реагують на "ноу хау" з 35 тисячами від народних обранців