1. Новини Закарпаття
  2. >

Доходи від земельних платежів: як землевласники сприяють бюджетам територіальних громад Закарпаття

22.03.2024 11:34 Суспільство

На Закарпатті сплачено за землю понад 98 млн гривень.

На Закарпатті сплачено за землю понад 98 млн гривень.

Про це інформує начальник Головного управління ДПС у Закарпатській області.

За словами очільника податкового відомства краю, у січні-лютому 2024 року платники земельного податку перерахували до місцевих бюджетів на 30,9% цього платежу більше ніж аналогічного періоду. Юридичні особи сплатили понад 83 млн грн, а фізичні – майже 15 млн гривень.

"Фахівці Головного управління ДПС у Закарпатській області нагадують, що відповідно до статті 269 Податкового кодексу платниками плати за землю є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), землекористувачі, яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності на правах постійного користування та платники орендної плати – землекористувачі (орендарі) земельних ділянок державної та комунальної власності на умовах оренди", - йдеться у повідомленні. 

Об’єктом оподаткування платою за землю є земельні ділянки, які перебувають у власності, земельні частки (паї), які перебувають у власності, земельні ділянки державної та комунальної власності, які перебувають у володінні на праві постійного користування, та земельні ділянки державної та комунальної власності, надані в користування на умовах оренди (стаття 270 ПКУ).

Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (пункт 287.5 статті 287 ПКУ).

Платники плати за землю (юридичні особи) самостійно обчислюють суму плати за землю щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, а надалі такий витяг подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі. (п. 286.2 ст. 286 ПКУ).

Читайте також:  "Багаті не йдуть у окопи": на Закарпатті з обуренням реагують на "ноу хау" з 35 тисячами від народних обранців