1. Новини Закарпаття
  2. >

Відпустки отримають не всі: відомо які обмеження можуть застосовувати роботодавці в умовах воєнного стану

21.03.2024 15:20 Суспільство Актуально

Деяким українцям можуть відмовити у наданні відпустки.

Деяким українцям можуть відмовити у наданні відпустки.

Деякі українці можуть зіштовхнутися із ситуацією, що роботодавець відмовить їм у наданні відпустки. Кого стосується таке обмеження та кому не можуть заборонити брати вихідні?

Деяким українцям можуть відмовити у наданні відпустки: кого стосується обмеження - today.ua

В Україні роботодавець може відмовити працівникові у наданні будь-якого виду відпустки. Але лише в тому випадку, якщо це працівник об'єкта критичної інфраструктури. Таке обмеження діє у період воєнного стану.

Про це повідомляють у пресслужбі Державної служби з питань праці з посиланням на статтю 12 закону "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану".

"Передбачено, що у період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури", - сказано у повідомленні.

Разом з тим, у період воєнного стану працівникові може бути відмовлено у відпустці, надання якої обговорюється з роботодавцем. Тобто, відпустка без збереження заробітної плати на необмежений термін.

Але тим працівникам, які не виконують роботи на важливих об'єктах, заборонити брати вихідні начальство не може.

Нагадаємо, раніше Міністерство економіки запропонувало внести зміни до термінів щорічних відпусток для українців. Їх хочуть продовжити одразу на чотири дні.

Читайте також: У Німеччині знайшли мертвою ще одну українку: правоохоронці припускають, що ряд жорстоких убивств здійснило німецьке подружжя, яке викрало немовля української родини (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська