1. Новини Закарпаття
  2. >

За "таку гостинність" може слідувати покарання: на Закарпатті набуває обертів скандал з Хутським ТЦК та СП (ВІДЕО)

19.03.2024 09:47 Суспільство ВАЖЛИВО

Адвокат хлопця поділилася нюансами інциденту.

Адвокат хлопця поділилася нюансами інциденту.

У мережі шоковані ситуацієї, яка склалася в одному з обласних РТЦК та СП. Як ми вже інформували, тут спробу самогубства намагався вчинити молодий хлопець.  


До, слова у Хустському РТЦК та СП підтвердили цю інформацію. 
Адвокат хлопця прокоментувала ситуацію:

"У місті Хуст представники ТЦК настільки сильно побили хлопця у самому центрі комплектування, що той мало не покінчив життя самогубством. На щастя хлопець зараз перебуває у лікарні, але я як адвокат звернула на те яким чином взагалі хлопець опинився у ТЦК? Відповідь на це питання дає сам ТЦК у своїх роз'ясненнях на Фейсбуці, де зазначається, що хлопця було направлено самими представниками прикордонної служби до ТЦК з метою з'ясування військово-облікових відомостей", - йдеться коментарі. 
Адвокат надав роз'яснення, що за українським законодавством взагалі не передбачено та  не існує ніякої процедури направлення і доставлення людини до ТЦК з метою уточнення чи з'ясування її військово-облікових відомостей.І вчинення таких дій представниками прикордонної служби є грубим порушенням законодавства і стосовно цього уже можна відкривати кримінальну справу.


До слова, у справу включилася прокуратура. Є вірогідність, що працівників ТЦК за їхню гостинність трохи посварять. 

ЦЕ ВАЖЛИВО ЗНАТИ:

1. Доставка в ТЦК та СП може здійснити виключно національна поліція за зверненням ТЦК та СП;

2. Доставлення має бути добровільне! (якщо бажаєте - їдете, якщо ні - сам уповноважений ТЦК має прибути до вас на місце затримання), адже ні кримінальний процес ні адміністративний не передбачає такої дії як «доставлення», тому тільки із добровільної згоди;

3. Не існує такої підстави для затримання чи доставлення будь-куди, як «уточнення військово-облікових відомостей»;

КУДИ ЗВЕРТАТИСЬ У ТАКИХ СИТУАЦІЯХ:

1. звернення на гарячу лінію ДБР - 044 300 27 07 або на електронну пошту: info@dbr.gov.ua


2. скарга до в Мін.оборони щодо дій представників ТЦК - 0 800 31 01 79 або на електронну пошту tckreport@gmail.com;

3. гаряча лінія 102 стосовно викрадення людини (стаття 146 КК України), перевищення влади або службових повноважень, яке супроводжувалося насильством (ст. 365 КК України), завідомо незаконне затримання (стаття 371 КК України), у випадках застосування фізичної сили в залежності – від тяжкості від побоїв (стаття 126 КК України) до тяжких тілесних ушкоджень (стаття 121 КК України)

4. Якомога швидше набирайте своєму адвокату, а якщо у вас його ще немає - дуже раджу підписати договір із адвокатом!

Читайте також:  Неординарна спроба "штурму" річки: на Закарпатті група чоловіків з патріотичними жилетами зібралися у "дальнє плавання" (ФОТО/ВІДЕО)


Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська