1. Новини Закарпаття
  2. >

Посилення мобілізації: чоловіків з інвалідністю направлятимуть на повторну ВЛК

18.03.2024 16:55 Суспільство ВАЖЛИВО

У Верховній Раді розглядають новий законопроєкт №10449 щодо зміни мобілізації.

У Верховній Раді розглядають новий законопроєкт №10449 щодо зміни мобілізації.

Стало відомо, що у поле зору потрапили чоловіки з інвалідністю ІІ та ІІІ груп, які отримали цей статус після початку повномасштабної війни. Їх планують направити на повторну ВЛК.

Мобілізація в Україні: чоловіків з інвалідністю направлять на повторну ВЛК - today.ua

Ні для кого не секрет, що різке бажання здобути другу або навіть третю вищу освіту, а також статус інвалідності часто зумовлене небажанням служити. Тяга до знань та раптові проблеми зі здоров'ям "купуються" – такі випадки непоодинокі. В уряді запропонували провести військово-лікарську комісію для чоловіків з інвалідністю ІІ та ІІІ груп.

Йдеться про осіб віком 25-55 років, яких після 24.02.22 визнали непридатними до служби в армії. Від повторного ВВК звільнять тих, кому інвалідність була встановлена за результатами травм, поранень, хвороб, каліцтв та контузій, отриманих внаслідок захисту країни. Повторна перевірка також не передбачена особам, яким ампутували кінцівку.

Член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський запевнив, що порушення прав інвалідів не буде. Однак, якщо українець купив статус інваліда задля ухилення від мобілізації, це має бути виправлено.

Медичний адвокат та член комітету медичного та фармацевтичного права НААУ Юлія Миколаєць назвала термін перегляду інвалідності до кінця 2024 року нереалістичним. Однак вона допустила можливість ухвалення закону, тому що депутати "люди непередбачувані". Причому не виключено, що тим, хто вже дав хабар заради статусу інвалідності, доведеться це зробити ще раз.

Мобілізація в Україні: чоловіків з інвалідністю направлять на повторну ВЛК

Колишній військовий хірург, в. о. головного лікаря Київської міської клінічної лікарні №10 Данило Михайлов повідомив, що стосовно керівників МСЕК та ВВК завели багато корупційних справ, але хабарництво продовжується.

"От не знаю чому, але у нас у Голосіївському ТЦК за два роки змінилося три голови військово-лікарської комісії", - цитує медика "Апостроф".

Читайте також:  Спроба самогубства, важкі препарати чи замилення очей: версія ТЦК щодо скандального випадку у військкоматі (ФОТО)


Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська