1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Нові штрафи для власників авто: Верховна рада готує чергові зміни для водіїв

399

Введення нових штрафів захистить українців при покупці авто та забезпечить спокій і тишу.

Нові штрафи для власників авто: Верховна рада готує чергові зміни для водіїв

Українські законодавці розглядають законопроєкт №10216, який передбачає штрафи за фальсифікацію пробігу автомобіля. Зараз цей законопроєкт зареєстровано у Верховній Раді.

Якщо законопроєкт буде прийнятий, то людей, які фальсифікують пробіг автомобіля з метою продажу, будуть штрафувати на суму від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, це складає 8500-17000 грн.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначено, що він сприятиме запобіганню фальсифікацій пробігу уживаних автомобілів і захистить покупців від покупки автомобілів із зміненим пробігом.

Навіщо вводити нові штрафи

Введення нового штрафу обгрунтовано широким поширенням фальсифікації пробігу уживаних автомобілів під час їх продажу. Як стверджується в пояснювальній записці, ця практика досить поширена і потребує реагування законодавства.

Штрафи за це допоможуть убезпечити покупців від обману. Практика фальсифікації пробігу уживаного транспорту при продажу досить поширена. З метою недопущення введення в оману покупців пропонується встановити адміністративну відповідальність за фальсифікацію пробігу.

За “зайвий” шум також штрафуватимуть

За пропозицією законопроєкту №9564, за перевищення допустимого рівня шуму транспортного засобу будуть штрафувати. Особливо це стосується мотоциклістів.

За перевищення допустимого рівня шуму транспортного засобу, як передбачається законопроєктом, буде встановлено штраф у розмірі 17 000 гривень. При повторному порушенні сума штрафу збільшиться до 34 000 гривень.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, новий штраф за перевищення рівня шуму в машині вводиться через те, що деякі водії встановлюють обладнання, яке значно збільшує шум від роботи двигуна. Це порушує тишу та спокій громадян і викликає невдоволення у суспільства.

Погіршення ситуації полягає в тому, що під час воєнного стану шум, викликаний таким обладнанням, схожий на шум ворожих безпілотних літальних апаратів. Це може створити уявлення про наявність авіаційної та ракетної небезпеки, що може відволікти Збройні Сили та правоохоронні органи.

Читайте також: Спроба самогубства, важкі препарати чи замилення очей: версія ТЦК щодо скандального випадку у військкоматі (ФОТО)

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber