1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Проігнорував повістку на відправку до військової частини: як суд покарав чоловіка

17.03.2024 12:42 Суспільство

Тернопільський міськрайонний суд виніс вирок чоловіку, який проігнорував отриману у ТЦК повістку на відправку до військової частини.

Тернопільський міськрайонний суд виніс вирок чоловіку, який проігнорував отриману у ТЦК повістку на відправку до військової частини.

Чоловік не погоджується з висновком ВЛК та заявив, що морально не готовий вбивати. Справу розглянув суд, який призначив йому три роки тюрми, пише Zaxid.net.

Як вказано у вироку, який винесли у березні 2024 року, чоловіка обвинувачують в ухиленні від призову під час мобілізації. Він у червні 2023 року пройшов військово-лікарську комісію, був визнаний придатним до служби, але проігнорував повістку на відправку до військової частини.

У суді чоловік свою провину у кримінальному правопорушенні визнав та пояснив, що його затримали на вулиці та відвезли для проходження ВЛК у смт. Підволочиськ. За словами чоловіка, медичний огляд провели лише поверхнево та визнали його придатним до служби. Він стверджує, що у довідці ВЛК є неправдива інформація про стан його здоров’я (у чоловіка є варикоз, проблеми із хребтом та хронічні захворювання). Проте він не оскаржував рішення ВЛК.

За словами чоловіка, він не прибув в ТЦК на відправку до військової частини, бо «морально не готовий до проходження військової служби та не готовий вбивати, а також не вміє користуватись зброєю».

Справу розглянув суддя Сергій Кунцьо, який визнав чоловіка винним в ухиленні від мобілізації та призначив йому три роки тюрми. Вирок ще можна оскаржити.

Читайте також: Мобілізація в Україні: юристка пояснила, хто з чоловіків може законно відмовитися від повістки 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими