1. Новини Закарпаття
  2. >

Освітлювальні прилади для коридору: стислий гід для покупця

15.03.2024 20:00 Суспільство

⠀

Система освітлення – це фінальний штрих у дизайні інтер’єру, який має враховувати безліч критеріїв. Оптимальним варіантом для передпокою вважаються моделі з матовим склом, яке чудово розсіює світло, не ріже очі та водночас дає змогу займатися повсякденними справами, поправляти зачіску перед виходом з дому тощо. На сторінці інтернет-магазину Гамма Світла за посиланням https://gamma.net.ua/ua/lyustry/dlya-koridora можна ознайомитись з асортиментом приладів і підібрати відповідний до свого смаку комплект.

Особливості вибору люстри для передпокою

Плануючи освітлення для коридору, насамперед оцініть габарити приміщення. Наприклад, для кімнати з достатньо великим простором знадобляться кілька приладів. Це може бути поєднання люстри з декількома бра та системою точкового освітлення. В невеликому коридорі не варто монтувати громіздку конструкцію, оскільки вона візуально зменшить простір.

Грамотний підхід до вибору місця установки світильників дозволить розділити простір на функціональні зони та створити сприятливу атмосферу.

Про важливість врахування правил пропорційності

Обираючи люстру, завжди потрібно керуватися доцільністю даного предмета:

  • для вузьких і довгих приміщень підходять моделі прямокутної чи витягнутої форми, світло від яких спрямовується в боки, візуально розширюючи простір;

  • для того, щоб зробити кімнату більш компактною та затишною, варто підібрати кілька однотипних плафонів, які монтуються на однаковій відстані один від одного;

  • наблизити віддалену стіну вузького коридору допоможуть закриті бра розташовані в верхній частині стіни;

  • виправити надто витягнутий простір допоможе люстра, розташована під стелею на довгому підвісі. 

  • не застосовуйте масивні підвіси в кімнатах з невисокими стелями, хоча в деяких випадках такі експерименти завершуються вдало. 

Щоб додати в інтер’єр легкості, обов’язково комбінуйте світлотехніку з дзеркалами чи дзеркальними поверхнями. Відбите від них світло, наповнює кімнату сяйвом і дозволяє уникнути затемнених ділянок, які можуть псувати враження від дизайну.