1. Новини Закарпаття
  2. >

Трагічна історія кривавої битви: на Закарпатті вшанували пам'ять героїв Карпатської України (ФОТО, ВІДЕО)

15.03.2024 15:34 Суспільство ВАЖЛИВО

На Красному полі, що поблизу Хуста, пройшов мітинг-реквієм, присвячений 85-й річниці проголошення Карпатської України та кривавій битві, що забрала життя понад двохсот українських патріотів.

На Красному полі, що поблизу Хуста, пройшов мітинг-реквієм, присвячений 85-й річниці проголошення Карпатської України та кривавій битві, що забрала життя понад двохсот українських патріотів.


Керівництво області, духовенство, органи місцевого самоврядування, небайдужі закарпатці поклали квіти до пам’ятного хреста, встановленого тут на честь загиблих січових стрільців.

«Ми не зі слів знаємо, що таке боронити свою землю. Знаємо біль від втрати молодих людей, які могли б творити цю державу, але натомість полягли за неї.
85 років тому на цьому місці відбулася кровопролитна битва. Вона чітко сигналізувала: українці прагнуть жити у своїй країні – вільній і незалежній і боротимуться за це право», – зазначив перший заступник голови Закарпатської ОВА. 

Історія бійців національної оборони Карпатської України, у яких із наявного озброєння були лише гвинтівки – надзвичайно трагічна і, водночас, дуже повчальна. Адже протидіяти 20-тисячного війську, оснащеному танками та артилерією, це не лише про відважність, мужність та героїзм. Тут мова про цивілізаційній вибір – бути вільними чи кріпаками.

Як і тоді, українці нині прагнуть жити у незалежній, соборній країні – самостійно вирішувати свою зовнішню та внутрішню політику, - відзначив голова обласної ради Роман Сарай.

- Як і 85 років тому ми знову готові зі зброєю в руках боронити свою державу. Тисячі закарпатців з честю продовжують справу оборонців «Красного поля», захищаючи нашу державу від російських агресорів. Дух предків додає нашим військовим сили та почуття єдності. Впевнений, що ми обов’язково переможемо, адже на відміну від 1939 року, нині ми маємо сильну армію та підтримку усього цивілізованого світу».


Світла пам’ять героям, які віддали за Батьківщину найцінніше – своє життя.


Читайте також: Герої не вмирають: донька полеглого захисника розмальовує уламки російських ракет (ВІДЕО)


Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська