1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатці масово переходять на електромобілі: назвали причину

15.03.2024 11:20 Суспільство

У Закарпатській, Львівській та Івано-Франківській областях з початку року зареєстровано 2200 електромобілів.

У Закарпатській, Львівській та Івано-Франківській областях з початку року зареєстровано 2200 електромобілів.

За 2023 рік у цих трьох областях зареєстрували таких - 8366. Тож якщо взяти до уваги статистику реєстрації тільки за три місяці цього року, то на кінець  року очікуємо більший показник реєстрації, а ніж торік.

Чітко видно, що попит на електромобілі зріс, і це очевидно, адже ці транспортні засоби є екологічними та заощаджують кошти власникам. Для  їх функціонування необхідна менша кількість розхідних матеріалів.
Вартість «заправки» в декілька разів нижча ніж у бензинового чи дизельного авто, якщо заряджати його вдома.  На багатьох паркінгах все частіше встановлюють зарядні станції, зарядка на таких дешевше у два рази.
Тож все більше водіїв проявляють зацікавленість до даної групи автівок, а біла плажка з зеленими літерами та цифрами все частіше з’являється у фокусі керманичів. Для електротаксі та електробусів (такі) присвоюють зелені цифри на темно-жовтому тлі.
Процедура реєстрації таких автомобілів не відрізняється від реєстрації транспортних засобів з двигунами внутрішнього згорання, за винятком першої реєстрації не сплачується пенсійний фонд та мито. Ці автівки повинні мати електротягу, а в сертифікаті відповідності відмічено тип пального «електро».
Дані номерні знаки присвоюються таким автомобілям для того, щоб вони відрізнялись від інших своєю індивідуальністю, та користувались спеціальними стоянками та відповідними пільгами.
Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.
Читайте також: Люди помирають, шансів на одужання мало: закарпатців уражає небезпечна хвороба (ФОТО)

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська