1. Новини Закарпаття
  2. >

Потрібно мати дозвіл: ДПСУ розпочинає видачу документів на право перебування у прикордонній смузі

14.03.2024 15:21 Суспільство ВАЖЛИВО

Державна прикордонна служба оголосила про запуск процесу видачі документів, що надають право громадянам перебувати в зоні прикордонної смуги, шириною в 5 кілометрів.

Державна прикордонна служба оголосила про запуск процесу видачі документів, що надають право громадянам перебувати в зоні прикордонної смуги, шириною в 5 кілометрів.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

Прикордонники інформують, що днями набув чинності наказ МВС, яким затверджено форму рішень, які дають дозвіл на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу, визначеній згідно з особливим режимом, щоб був закріплений урядом у грудні 2023 року.

Цей режим передбачає введення обмежень щодо вільного в’їзду, перебування, проживання, провадження робіт й пересування осіб у прикордонній смузі (на ділянці місцевості завширшки 5 кілометрів від лінії державного кордону).

Обмеження полягають у тому, що громадяни мають отримати дозвіл, щоб в’їжджати, перебувати та проводити роботи у межах прикордонної смуги, у відповідного органу Державної прикордонної служби України (прикордонний загін відповідного регіону  – Ред.).

“Заразом, авіаційні роботи, будівництво, вирубування дерев і чагарників, водокористування, геологічне вивчення, дорожні та інші дослідження, гідротехнічні, землевпорядні, меліоративні, водолазні роботи, відео-, кіно- та фотознімання місцевості, туристичні подорожі і стрибки з парашутів та інша діяльність у межах прикордонної смуги має також проводитися з дозволу та після інформування відповідно органу Державної прикордонної служби перед безпосереднім провадженням такої діяльності” – йдеться в повідомленні ДПСУ.

Крім того визначаються категорії осіб, яким такі дозволи отримувати не потрібно:

  • особам, які в’їжджають у прикордонну смугу з метою перетину державного кордону в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон;
  • водіям вантажних автомобілів та супроводжуючим їх особам, які в’їжджають у прикордонну смугу з метою здійснення мультимодального перевезення;
  • особам, рух яких починається та закінчується за межами прикордонної смуги, що рухаються автомобільним транспортом автомобільними дорогами загального користування державного значення, залізничним транспортом залізничними шляхами сполучення, частина яких проходить по ділянках місцевості, де встановлено прикордонну смугу, без виконання зупинок, виходу на залізничних станціях у прикордонній смузі;
  • та іншим особам згідно з визначеним переліком.

Читайте також: "Мажори тут герої, а жебраки на війні": закарпатці про амбалів, що "засиділись під спідницями" 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими