1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Не бояться людей і "варахоблять" ночами: як "райські птиці" розгулялись поряд з обійстями закарпатців?

10408
Суспільство Новини Перечина

Нічні серенади лунають поряд з будинками жителів одного із сіл Закарпаття.

Не бояться людей і "варахоблять" ночами: як "райські птиці" розгулялись поряд з обійстями закарпатців?

Вражаючим співом захоплюють щосезону співучі й кумедні птахи — фазани. У народі їх називають "куріпками".

Ці птахи уже так призвичаїлись до людей, що майже щороку облюбовують земельні угіддя поряд з будинками жителів одного із сіл Перечинської ОТГ. Мова йде про Зарічево, згадане уже раніше у багатьох публікаціях на нашому сайті, зокрема, де ішлося про візити голодних вовків у село. Дикі звірі, кажуть селяни, не рідко розгулюють поміж будинків місцевих жителів, а от фазани взагалі майже стали "ручними". Хоч приручити навряд їх вдалося б. Принаймні, ніхто не пробував, із тамтешніх господарів упіймати куріпку та одомашнити. 

Розгулюють фазани у селі в одному з урочищ, яке називається "Підкороставець". На цій території дикі птахи гніздяться уже багато років підряд, кажуть місцеві, й щоразу їх більшає. 

Вечорами куріпки влаштовують жителям "справжні концерти". Гучний спів люди чують крізь вікна будинків.

- Гуляють з кінця лютого вже поряд з обійстями фазани. Так співають (кукурікають), що чути до хижі. Найбільше "дискотека" лунає нічної доби, — відзначє Ганна Король. - Мої сотки дуже близько до урочища "Підкороставець", що їм (птахам) звідти прийти майже у двір, — каже Ганна. - Так і снують по сотинах, — відзначає ґаздиня. - Минулого року теж дали знати про себе в такий період. То зараз мисливці не так полюють на звірку і птицю, як в минулий період, бо війна в Україні, то й фазанів і різних звірів, у тому числі вовків і лисиць у наших лісах розвелося багато. Вовки цього разу полюють у нашому селі на великих собак, — розповідає Ганна Михайлівна.

Фазан звичайний є південним птахом. Зазвичай мешкає у Передній та Центральній Азії до Китаю, Корейського півострова та Японських островів. Також є поширеним у Середній Азії та Казахстані.

Фазана успішно розводять також у Європі та Північній Америці.

На території України фазан звичайний поширений у південних та південно-східних районах, та, зокрема, на Закарпатській рівнині і у Волинський області.

Однією із важливих загроз щодо зменшення кількості цих птахів є незаконна діяльність людини. Крім того, щороку люди завдають шкоди птахам  і спалюючи суху траву. Так от два роки тому фазани рятувались від вогняного шатра в одному з урочищ в Перечині. Невідомі влаштували там пожежу.

Раніше "Голос Карпат" інформував, що знаходять в лісах жителі регіону та чим хваляться у мережі Фейсбук.

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber